თბილისის პარასპორტის განვითარების ცენტრი გაიხსნა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე თბილისის პარასპორტის განვითარების ცენტრის გახსნის ცერემონიას დაესწრო. ცენტრი საზეიმოდ თბილისის მერმა დავით ნარმანიამ და სპორტისა და ახალგაზრდობს მინისტრმა ტარიელ ხეჩიკაშვილმა გახსნეს. თბილისს კიდევ ერთი ულტრათანამედროვე სპორტული კომპლექსი შეემატა, რომელიც განსაკუთრებულია იმით, რომ შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე სპორტსმენებისთვის არის განკუთვნილი, რაც უნიკალური მოვლენაა არა-მარტო ჩვენი ქვეყნის არამედ, მთლიანად რეგიონის მასშტაბითაც.
კომპლექსი მულტიფუნქციურია და ყველა საშუალებას იძლევა, პარასპორტსმენები და მათი მწვრთნელები სპორტის სხვადასხვა სახეობებში მოემზადონ, ასევე გაიარონ სარეაბილიტაციო და ფიზიოთერაპიის კურსები.
კომპლექსში ყველა პირობაა უმასპინძლოს პარასპორტულ ტურნირებს, არამარტო თბილისისა და საქართველოს მასშტაბით, არამედ მიიღოს უცხოელი პარასპორტსმენები და საერთაშორისო ტურნირები გამართოს სპორტის სხვადასხვა სახეობებში.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთვის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი პრიორიტეტი შშმ და სსსმ მოზარდებისა და ახალგაზრდების მხარდაჭერა და მათ კეთილღეობაზე ზრუნვაა. შესაბამისად, სამინისტრო მიესალმება პარასპორტის განვითარების ცენტრის გახსნას და იმედს იტოვებს, რომ აქ არაერთი წარმატებული სპორტსმენი აღიზრდება.

Center for parasport promotion opened
Tamar Sanikidze, Misinter of Education and Science of Georgia, attended a ceremony of parasport promotion center opening in Tbilisi. The centre was inaugurated by Tbilisi Mayor David Narmania and Tariel Khechikashvili, Minister of Sport and Youth Affairs of Georgia. Yet another ultramodern sport complex was added to Tbilisi. This facility is especial with the feature that it is dedicated to the athletes - disabled persons and this is unique not only for our country but for a whole region.
The complex is multi-functional and gives all opportunities to parasportsmen and their trainers to prepare in various sports, also perform rehabilitation and physiotherapy courses.
There are all conditions created in the center to host parasport tournaments, not only in the scale of Tbilisi and Georgia but also receive foreign parasportsmen and host international tournaments in various sports.
Support for and care on disabled persons and pupils with special educational needs is a priority for the Ministry of Education and Science of Georgia. Therefore, Ministry is hailing the opening of parasport promotion center and hopes that many successful athletes will be raised here.