თსუ-ს სამაგისტრო პროგრამას “საჯარო მმართველობა“ საერთაშორისო აკრედიტაცია მიენიჭა
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სამაგისტრო პროგრამისთვის “საჯარო მმართველობა“ საერთაშორისო აკრედიტაციის მინიჭების აღსანიშნავი საზეიმო ღონისძიება გაიმართა, რომელსაც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი, აკადემიკოსი ვლადიმერ პაპავა, ფინანსთა მინისტრი ნოდარ ხადური, სახელმწიფო სტრუქტურების, საერთაშორისო ორგანიზაციებისა და საელჩოების, სხვადასხვა უნივერსიტეტების წარმომადგენლები, თსუ-ს აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალი, ასევე სტუდენტები დაესწრნენ.
2013 წლის დეკემბერში თსუ-ს იურიდიული ფაკულტეტისა და შპაიერის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის თანამშრომლობის შედეგად განხორციელებული სამაგისტრო პროგრამისთვის “საჯარო მმართველობა“ საერთაშორისო აკრედიტაციის მოპოვების მიზნით, საერთაშორისო სააკრედიტაციო ორგანიზაცია FIBAA-თან ხელშეკრულება გაფორმდა.
FIBAA-ს სააკრედიტაციო საბჭოს 2015 წლის 19 ივნისის გადაწყვეტილებით, სამაგისტრო პროგრამას - “საჯარო მმართველობა“, მიენიჭა საერთაშორისო აკრედიტაცია რეკომენდაციებისა და შენიშვნების გარეშე 5 წლის ვადით, რაც უპრეცედენტო შემთხვევაა საქართველოს საუნივერსიტეტო ისტორიაში.
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის და შპაიერის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის ერთობლივი ინტერდისციპლინური სამაგისტრო პროგრამა „საჯარო მმართველობა“ 2009 წლის დეკემბრიდან ხორციელდება. სამაგისტრო პროგრამის მიზანს წარმოადგენს სახელმწიფო მმართველობის სფეროში, თეორიულ და პრაქტიკულ სწავლებაზე დაყრდნობით, ევროპული სტანდარტების შესაბამისი მაღალკვალიფიციური კადრების მომზადება.
ხელშეკრულების თანახმად, ორი წლის განმავლობაში ლექციებს ქართველი და გერმანელი პროფესორები ჩაატარებენ. პროგრამის პირველ წელს გათვალისწინებულია სტუდენტთა პრაქტიკა საქართველოს საჯარო სამსახურში, ხოლო მეორე წელს სტუდენტთა მივლინება ქალაქ შპაიერში (გერმანია) საზაფხულო სკოლაში, ასევე რამდენიმეთვიანი პრაქტიკა ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ორგანიზაციის ერთ-ერთ წევრ ქვეყანაში.

TSU Master’s Program in “Public Administration” was granted with an international accreditation
There was an event in the Ivane Javakhisvhili Tbilisi State University to celebrate international accreditation for the MA program in ”Public Administration”. The Minister of Education and Science of Georgia Tamar Sanikidze, the rector of Tibili State University, academician Vladimer Papava, the Minister of Finances Nodar Khaduri, the representatives of state agencies, international organizations, embassies and other universities, the academic and administration personnel of TSU and students of TSU attended the event.
In order to get an international accreditation for the MA program in Public Administration developed by the co-operation of TSU law faculty and German University of Administrative Sciences Speyer , in December 2013 the agreement was signed with the international accreditation organization FIBAA.
By the decision of the accreditation council of FIBAA issued on June 19 2015, the MA program “Public Administration” received international accreditation without recommendations and notes for 5 years, which is an unprecedented event in the history of Georgian universities.
“Public Administration” -the joint interdisciplinary MA program of Ivanje Javakhishvili Tbilisi State University and German University of Administrative Sciences Speyer is functioning since December 2009. The aim of the program is to prepare highly qualified specialists of European standards in the administration field based on theoretical and practical education. Georgian and German professors are reading lectures for  2 years. The first year of the program provides practice of students in Georgian public services; the second year is trip to city Speyer (Germany) for the summer school; it also includes several month practice in the one of the member states of the organization of economic co-operation and development.