ჩეხეთის რესპუბლიკა საქართველოს მოქალაქეებისთვის გამოყოფს 4 სტიპენდიას ჩეხურ და 3 სტიპენდიას ინგლისურენოვან პროგრამებზე სასწავლებლად და აცხადებს ყოველწლიურ კონკურს 2016-2017 სასწავლო წლისთვის.
ჩეხურ ენოვანი საბაკალავრო, სამაგისტრო პროგრამისთვის გამოყოფილია სტიპენდია შემდეგ სპეციალობებზე: მედიცინა, ტექნიკური დარგები, ინჟინერია, ეკონომიკა, ჰიდროგეოლოგია, მეტეოროლოგია, საინჟინრო გეოლოგის, ეკოლოგია, ქიმია.
ინგლისურენოვან სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებზე სტიპენდიები გამოყოფილია ეკონომიკის, ინფორმატიკის, სოფლის მეურნეობის, გარემოს დაცვის, ენერგეტიკის სპეციალობებზე.

Czech Republic Scholarships
Czech Republic for citizens of Georgia will allocate 4 scholarship in Czech and 3 scholarship in English programs and announce the annual competition for 2016-2017 academic year.
The stipends for bachelor's, master's scholarship program in Czech-language has been allocated for the following specialties: medicine, technical sciences, engineering, economics, hydrogeology, meteorology, engineering geologist, ecology, chemistry.
English-language scholarships for Master's and Doctor’s programs are for economy, informatics, agriculture, environmental protection, and energy specialties.