თბილისის მე–18 საჯარო სკოლაში თანამედროვე სპორტული დარბაზი მოეწყობა
თბილისის მე–18 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს თანამედროვე სტანდარტების სპორტული დარბაზი ექნებათ. ამ ეტაპზე სარეაბილიტაციო სამუშაოები მიმდინარეობს, დარბაზს ექნება სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე ბავშვებისთვის ადაპტირებული სველი წერტილები და გასახდელი. დარბაზთან ერთად სკოლაში საკლასო ოთახებიც რემონტდება და აქატიურად მიმდინარეობს ახალი სასწავლო წლისთვის მზადება. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე მე-18 სკოლას ეწვია და პირადად დაათვალიერა მიმდინარე სამუშაოები.
სამინისტრო მილიონობით ლარის ინფრასტრუქტურულ პროექტებს ახორციელებს. მიუხედავად იმისა, რომ ძირითადი აქცენტი სკოლისათვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანი პროექტების დაფინანსებაზეა გადატანილი (გადახურვა, გათბობის სისტემები, სველი წერტილები), სამინისტრო ყოველწლიურად ათეულობით სკოლაში ახორციელებს დახურული, თუ ღია სპორტული მოედნების კეთილმოწყობას და ამით, ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას უწყობს ხელს.
თბილისის მე–18 საჯარო სკოლაში წლების განმავლობაში არ განხორციელებულა სარეაბილიტაციო სამუშაოები, მართალია ბოლო წლებში აქ ბევრი მნიშვნელოვანი ინფრასტრუქტურული პროექტი განხორციელდა, მაგრამ სკოლა დიდია და კვლავ საჭიროებს სარემონტო სამუშაოებს. პროცესი მომავალშიც გაგრძელდება და მალე კიდევ ერთი თანამედროვე სტანდარტების სკოლა შეემატება დედაქალაქს.

In Tbilisi public school # 18 a modern gym will be arranged
The students of the # 18 public school will have a gym with modern facilities. At this stage the rehabilitating works are being done. The gym will satisfy the students for the special needs with adapted bathrooms and dressing rooms. The classrooms are being repaired along with the gym and the preparation process for the new academic year is in an active phase. The ministry of the education and science of Georgia Tamar Sanikidze visited the school and personally inspected the ongoing works.
The Ministry spends millions of laris for infrastructural projects. Despite the main focus is vitally important projects, (overlapping the roofs, arrangement of heating systems, and bathrooms ) the ministry also annually  implements the improvement of  outdoor and indoor playgrounds,  thus helps to establish healthy lifestyle in tens of schools.
For several years there were not any rehabilitation works done in #18 Tbilisi public school. However many important infrastructural projects have performed, the school is quite big and it still needs to be done more repairing works. The process is going to continue in the future and soon one more modern school will be added to our capital.