საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი და მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური კახეთის რეგიონის საჯარო სკოლების დირექტორებსა და რესურსცენტრის ხელმძღვანელებს შეხვდნენ. ანალოგიურ ინფორმაციულ და ანალიტიკურ შეხვედრებს სამინისტრო საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში სისტემატიურად ატარებს. ასეთი შეხვედრები ორივე მხარისთვის მნიშვნელოვანია, ამ დროს ირკვევა თუ როგორ ინერგება და ხორციელდება სამინისტროს მიერ ინიცირებული სიახლეები ადგილებზე, არის მსჯელობა პრობლემებზე და მათი გადაჭრის გზებზე.
სამუშაო შეხვედრაზე, რომელსაც სამინისტროსა და მასწავლების სახლის სხვა წარმომადგენლებიც ესწრებოდნენ, ძირითადი აქცენტები მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემასა და ახალი სასწავლო წლისათვის მზადებაზე გაკეთდა. საინფორმაციო პრეზენტაციის შემდეგ, დირექტორებმა ყველა შეკითხვაზე პასუხი უშუალოდ პირველი პირებისაგან მიიღეს.
კახეთის რეგიონის ყველა სკოლაში ახალი სასწავლო წლისათვის მზადება გეგმაზომიერად და პრობლემების გარეშე მიმდინარეობს. სკოლები მობილიზებულია შეფერხებების გარეშე, ღირსეულად შეხვდეს სწავლის დაწყებას და უზრუნველყოს ყველა მოსწავლისათვის სწავლის ხელმისაწვდომობა.

Business meeting in Kakheti region
The first deputy minister and the deputy minister of the ministry of education and science of Georgia- Qetevan Natriashvili and Lia Gigauri held a meeting with the school principals and Resource managers of the public schools of Kakheti region. The ministry systematically conducts the meetings in different regions that has informational and analytical character. These types of meetings are very important to both sides to make it clear how successfully the projects innovated by ministry are being fulfilled in each region. There are discussions to overcome the difficulties and problems.
In the working meeting, which were attending the representatives of the ministry, and the teachers house the main focuses were made about the teachers professional development, career advancement scheme, and preparation for the next academic year. After the informational meeting the school principals directly got the answers for all the questions from the officials.
In every school of the Kakheti region preparation for the new academic year is consistently underway. The schools are mobilized to suitably meet the year beginning and provide access to learning for all students.