მხედველობის დარღვევის მქონე პირთა განათლების სპეციალისტებს ტრენინგი უტარდებათ
20-27 აგვისტოს ორგანიზაცია "პირველი ნაბიჯი საქართველოს" ოფისში მრავლობითი დარღვევის მქონე მცირემხედველი და უსინათლო ბავშვების ადრეული ჩარევის სპეციალისტების ტრენინგ-კურსი ტარდება, რომელსაც არასამთავრობო ორგანიზაცია "მარიანი" გერმანელ პარტნიორებთან ერთად ახორციელებს.
"მარიანი" მხედველობის დარღვევის მქონე პირთა განათლების, რეაბილიტაციის და საზოგადოებაში ინტეგრაციის საკითხებზე მუშაობს და მისი პარტნიორები ადგილობრივი და საერთაშორისო ორგანიზაციები, მათ შორის გერმანული ფონდი "თბილისის უსინათლოთა სკოლის მეგობრები" არიან. მმართველობითი საბჭოს წარმომადგენელია ასევე პროფესორი მათიას ვესტრომი.
მიმდინარე პროექტი სწორედ მასთან თანამშრომლობით და ფონდის მხარდაჭერით ხორციელდება. ტრენინგების კურსს ექსპერტები გერმანიის ქალაქ მიუნხენიდან: მარინა შტროტმანი და სიმონე პრანტლი უძღვებიან.
აღნიშნული ტრენინგი კვირის ბოლომდე გასტანს. მონაწილეთათვის სერთიფიკატების გაცემას კი, მარბურგის უსინათლოთა საგანმანათლებლო ცენტრი "ბლისტა" უზრუნველყოფს.

Education specialists of the vision impaired people are being trained
“Mariani” works on the issue of the education, rehabilitation and social integration of vision impaired people. Its partner among local and international organizations is German Fund - “Tbilisi blind school friends”. The management board representative is also Professor Matthias Westrom.
The current project is performed with the professor’s cooperation and the fund’s support. The training course is conducted by the experts Marina Strotman, and Simone Pratley, from Munich in Germany.
The training mentioned above will last until the end of the week of the certificates for the participants will be issued by the Marburg educational center for the blind “Blista”.