ინგლისური ენის საზაფხულო სკოლა დასრულდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ ინიცირებული პროექტი ,,ინგლისური ენის საზაფხულო სკოლა საქართველოში’’ წარმატებით დასრულდა. პროექტი წყნეთში - ,,ბაქსვუდის საერთაშორისო სკოლა-თბილისის’’ ბაზაზე სამი თვის განმავლობაში მიმდინარეობდა და მასში 600 წარმატებული მოსწავლე მონაწილეობდა საქართველოს ყველა კუთხიდან.
საზაფხულო სკოლა საზეიმო ვითარებაში დაიხურა, გაიმართა სხვადასხვა კონკურსებში გამარჯვებული ჯგუფების დაჯილდოება და სხვადასხვა სპორტული ღონისძიება, ასევე გამოვლინდა ის 12 მოსწავლე, რომლებიც 2 კვირით ინგლისური ენის შემსწავლელ კურსებზე გაერთიანებულ სამეფოში 19 სექტემბერს გაემგზავრებიან.
პროექტები ,,ინგლისური ენის საზაფხულო სკოლა საქართველოში“ და „საზაფხულო სკოლა დიდ ბრიტანეთში“ საუკეთესო პროექტებია, რომელსაც სამინისტრო ,,ინგლისური ენის სწავლების გაძლიერების პროგრამის ფარგლებში’’ ახორციელებს. 3 კვირის განმავლობაში მოსწავლეები დასვენებასთან ერთად, ინგლისური ენის ცოდნასაც იღრმავებენ. მონაწილეობენ სხვადასხვა აქტივობებში, რომელიც მოსწავლეთა ინტელექტუალური, სპორტული და შემოქმედებითი შესაძლებლობების განვითარებაზეა ორიენტირებული.

English language summer school is over
The project initiated by the Ministry of Education and science of Georgia – ‘’English Language Summer School in Georgia’’ finished successfully. The project took place in Tskneti, on the base of Buckswood International school -Tbilisi and lasted for three months. 600 pupils from all around the country participated in the project.
Summer school has been solemnly closed. Winner groups in various contests were awarded, many sport activities were held, also 12 students, who will go to the UK on 19 September to do two weeks long English language training courses, were identified.
The projects ‘English Language Summer School in Georgia’ and ‘Summer School in The United Kingdom’ are the best projects which the ministry carries out within the framework of the project ‘’Strengthening English Language Teaching’’. During the three weeks, the pupils will deepen their knowledge simultaneously with having holidays. They participate in many activities which are oriented to development of intellectual, sport and creative skills.