ახალი სასწავლო წლისათვის მზადება დასრულებულია
ახალი სასწავლო წლის დაწყებამდე, განათლების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ თბილისისა და რეგიონების არაერთი სკოლა მოინახულა და პირადად გაეცნო ახალი სასწავლო წლისათვის მზადების პროცესს. ამ სკოლებს შორისაა თბილისის 126–ე საჯარო სკოლა, სადაც ამჟამად 1070 მოსწავლე სწავლობს. სკოლაში სარეაბილიტაციო სამუშაოები გასულ წელს დაიწყო და მიმდინარე წლის ზაფხულში გაგრძელდა. რეაბილიტაციის შემდეგ სკოლაში მოსწავლეთა რაოდენობა მკვეთრად გაიზარდა (930 იყო გასულ წელს).
126–ე სკოლა იყო ავარიული, ჩაუტარდა გამაგრებითი სამუშაოები, ბოლო ორი წლის მანძილზე გაკეთდა – სახურავი, სარინელი, გათბობის თანამედროვე სისტემა, ბიბლიოთეკა და კომპიურეტული ოთახი, რომელიც აღიჭურვა შესაბამისი ინვენტარით, სამედიცინო ოთახი, რეაბილიტაცია ჩაუტარდა საკლასო ოთახებს და დერეფნებს. ვინაიდან სკოლა საკმაოდ დიდია, სარემონტო სამუშაოები ორ ნაწილად გაიყო და უკვე წელს სკოლა სრულად რეაბილიტირებული ხვდება ახალ სასწავლო წელს.
უნდა აღინიშნოს, რომ სკოლაში არის 11 სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლე, რომელთათვისაც დაგეგმილია რესურს ოთახის მოწყობა წლის ბოლომდე, მათთან იმუშავებს ფსიქოლოგი და სპეც მასწავლებელი. სკოლას ასევე გაუკეთდება სპორტული მოედანი, ეს დაპირება მათ მინისტრისაგან მიიღეს.

Preparing for new academic year has been finished
Before the beginning of a new academic year, Tamar Sanikidze visited a number of schools as in Tbilisi, as well as in regions. She was introduced to the preparation process of a new academic year. One of the schools she visited is #126 public school, where 1070 pupils study. Rehabilitation works took taking place since last year and continued until summer of this year. It should be said that after the rehabilitation works at school, there was a significant increase in number of the pupils.
#126 public school building was extremely damaged. Construction works were conducted, during the last two years the roof was changed, heating system was renewed, library and computer rooms were equipped with proper inventory, doctor cabinet, classrooms and halls were renewed. Rehabilitation works were divided in two parts and for now, the school is entirely restored.
It should be mentioned that 11 pupils with special needs study at #129 public school. Designing of special rooms for them is planned until the end of current year. Psychologist and special teacher will work with them. The school also will be provided with new sport stadium, which was promised by the minister.