მინისტრმა მსჯავრდებულებს სასწავლო წლის დაწყება მიულოცა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ და სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის მინისტრმა  კახა კახიშვილმა არასრულწლოვან მსჯავრდებულებს ახალი სასწავლო წლის დაწყება მიულოცეს. მინისტრები #11 სარეაბილიტაციო დაწესებულებას ესტუმრნენ, სასწავლო პროცესს დაესწრნენ, პედაგოგებს შეხვდნენ და დაწესებულების ბიბლიოთეკა, ასევე, კომპიუტერული ტექნიკით აღჭურვილი ოთახი დაათვალიერეს.
„მთელი საქართველოს მასშტაბით დაიწყო სასწავლო წელი, მათ შორის არასრულწლოვანთა სარეაბილიტაციო დაწესებულებაშიც, სადაც 123-ე საჯარო სკოლა ფუნქციონირებს. მქონდა შესაძლებლობა შევხვედროდი აღნიშნული სკოლის მოსწავლეებს. მიუხედავად იმისა, რომ ისინი სხვადასხვა მიზეზით არასრულწლოვანთა სარეაბილიტაციო დაწესებულებაში იმყოფებიან, მნიშვნელოვანია, რომ განათლებაზე ხელი მიუწვდებათ, ეს მათი უფლებაა. ვულოცავ ახალი სასწავლო წლის დაწყებას და წარმატებებს ვუსურვებ“, - განაცხადა თამარ სანიკიძემ. იგი სხვადასხვა ეროვნების მსჯავრდებულებს შესაბამის ენაზე შექმნილი სახელმძღვანელოებით უზრუნველყოფასაც დაპირდა.
კახა კახიშვილი მსჯავრდებულებს პირადად გაესაუბრა და მათი საჭიროებების შესახებ ინფორმაცია მოისმინა. მინისტრმა #11 სარეაბილიტაციო დაწესებულებაში განთავსებულ არასრულწლოვნებს, რომლებიც სხვა საგნებთან ერთად, ინგლისურ ენასაც ეუფლებიან, სურვილის შემთხვევაში, ჩინური ენის შესწავლის პროგრამაში ჩართვაც შესთავაზა.

Minister congratulates on starting a new academic year to juveniles
The minister of education and science of Georgia, Tamar Sanikidze and the Minister of Penitentiary, Probation and Legal Assistance Kakha Kakhishvili congratulated the beginning of the new academic year to juveniles. The ministers visited #11 rehabilitation center and attended to the learning process, met teachers, visited library and computer-equipped room.
‘’New academic year has been started in the whole country, among them is juvenile rehabilitation center, where #123 public school operates. I had an opportunity to meet pupils. Despite the fact that they are ar juvenile rehabilitation center, it is important for this pupils to have access to education, this is their right. I congratulate the beginning of a new academic year and wish them success’’.- declared Tamar Sanikidze. She promised the juveniles of different nationalities to provide the textbooks in their desired languages.
Kakha Kakhishvili had a conversation with juveniles and learned about their necessities. He offered the juveniles studying English language with other subjects, to involve in Chinese language courses.