ვიზიტის ფარგლებში ერიკ ფალტი შეხვდა განათლებისა და მეცნიერების მინისტრს, თამარ სანიკიძეს და მინისტრის პირველ მოადგილეს გიორგი შარვაშიძეს.
შეხვედრაზე განიხილეს თანამშრომლობის საკითხები სხვადასხვა სფეროში. მათ შორის საუბარი შეეხო UNESCO-ს კათედრების საკითხს. აღინიშნა, რომ რომ ორივე მხარე მიესალმება საქართველოში წლების განმავლობაში წარმატებით მოქმედი UNESCO-ს კათედრების აღდგენას.
UNESCO ასევე იზრუნებს, რომ განათლების დაგეგმვის საერთაშორისო ინსტიტუტში (International Institute for Educational Planning (IIEP) მოხდეს განათლების მართვის ქართველი სპეციალისტების მომზადება. ერიკ ფალტი განსაკუთრებით მიესალმა განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ინიციატივას, რომლის თანახმადაც მზადდება დოკუმენტი - განათლების მიმართულებების (სფეროების) ჩამონათვალი, რომელიც დაეფუძნება იუნესკოს „განათლების საერთაშორისო სტანდარტულ კლასიფიკაციას” (ISCED-F-2013), რაც ხელს შეუწყობს საქართველოს უმაღლესი განათლების სისტემის სტატისტიკური მონაცემების ჰარმონიზაციას ერთიან ევროპულ საგანმანათლებლო სივრცესთან, ასევე, საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების მიერ გაცემული დიპლომების აღიარებას.

New phase of cooperation with UNESCO is started
Eric Falt met the minister of Education and Science of Georgia, Tamar Sanikidze and the Deputy Minister Giorgi Sharvashidze.
During the meeting several issues were discussed. Among them was restoring UNESCO departments in Georgia. Both sides are desired to reestablish for many years successfully operated UNESCO departments in Georgia.
UNESCO will also take care to train Georgian specialists of Education Management at International Institute for Educational Planning (IIEP). Eric Falt welcomes the initiative of Ministry of Education and Science, according which the document - education directions (areas) list is being prepared. The document will be based on "International Standard Classification of Education" (ISCED-F-2013), which will contribute to harmonization of Georgian higher educational statistical database system with European educational area. In addition, this fact will promote the recognition of diplomas given by Georgian educational institutions.