პროფესიული განათლების მიღების მსურველთა რეგისტრაცია 27 სექტემბერს სრულდება
მიმდინარე წლის 27 სექტემბერს სრულდება პროფესიული განათლების მიღების მსურველთა რეგისტრაცია. საქართველოს მასშტაბით არსებულ სახელმწიფო პროფესიულ სასწავლებლებსა და პროფესიული პროგრამების განმახორციელებელ დაწესებულებებში. ყოველდღიურად ასობით ადამიანი რეგისტრირდება მათთვის სასურველ პროგრამაზე. არის პროგრამები, სადაც მსურველთა რაოდენობამ ბევრად გადააჭარბა მისაღებ კონტიგენტს.
რეგისტრაცია მიმდინარეობს განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის საზოგადოებრივ კოლეჯში - IT აკადემია,  IT აკადემია განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის (EMIS) ბაზაზე ფუნქციონირებს, იგი ერთ-ერთი პრესტიჟული პროფესიული სასწავლებელია საქართველოში, სადაც სწავლის მსურველთა მოთხოვნა სამჯერ აჭარბებს მისაღებ რაოდენობას.
კოლეჯში მიღება ხორციელდება ისეთ მოთხოვნად პროფესიებზე როგორიცაა – ვებ ტექნოლოგიები, კომპიუტერული გრაფიკა და ანიმაცია, კომპიუტერული ინჟინერია, კომპიუტერული ქსელები და სისტემები. კოლეჯში ფუნქციონირებს Cisco-ს რეგიონალური და საქართველოში პირველი Microsoft –ის აკადემიები, რომლის ფარგლებში, საოფისე პროგრამების ავტორიზებული კურსების გავლა არის შესაძლებელი. კოლეჯში ასევე ყველა პირობაა შექმნილი სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე სტუდენტების მისაღებად, შესაბამისად, სსსმ სტუდენტთა რიცხვი ყოველწლიურად იზრდება.

Registration for vocational education programs ends on September 27
The registration takes place at Education Management Information System Community College- IT academy. IT academy is functioning on the base Education Management Information System of the Ministry of Education and Science of Georgia (EMIS). It is one of the most prestigious vocational institutions in Georgia where the number of applicants exceeds three times to the contingent.
The college provides demanded programs such are – web technologies, computer graphics and animations, computer engineering, computer networks and systems. There are the first Microsoft regional academies of Cisco at the college, which offers authorized courses for office programs. All the conditions are satisfied for the SEN students, therefore, the number of SEN students grows year by year.
All the students of IT academy do internship and practice at both, public and private sectors. College successfully cooperates with various organizations. After practices in these organizations, the students have great opportunities to be employed. It should be said that the educators in this college are representatives of successful private companies.