პროფესიულ პროგრამებზე რეგისტრაციის დასრულებამდე დარჩა 3 დღე
მიმდინარე წლის 27 სექტემბერს სრულდება პროფესიული განათლების მიღების მსურველთა რეგისტრაცია. საქართველოს მასშტაბით არსებულ სახელმწიფო პროფესიულ სასწავლებლებში, პროფესიული პროგრამების განმახორციელებელ დაწესებულებებსა და რესურსცენტრებში ყოველდღიურად ასობით ადამიანი რეგისტრირდება მათთვის სასურველ პროგრამაზე.
არის პროგრამები, სადაც მსურველთა რაოდენობამ ბევრად გადააჭარბა მისაღებ კონტიგენტს. დღეის მდგომარეობით, 9 000 მსურველია რეგისტრირებული. ყველაზე მოთხოვნადია მზარეულის, ბუჰღალტრის, სასურსათო პროდუქტის კონტროლის სპეციალობები და ტურიზმის, საინფორმაციო ტექნოლოგიებისა და ინჟინერიის მიმართულებები.
პროფესიული განათლების მიღების მსურველთა რეგისტრაცია და ღია კარის დღეები მიმდინარეობს პროფესიულ კოლეჯში  "მერმისი“. კოლეჯი 34 პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამას ახორციელებს ხუთი ძირითადი მიმართულებით: აგრარული, ბიზნესის ადმინისტრირება, ხელოვნება, ინჟინერია და მიმართულებათაშორისო სპეციალობები. ყველა პროგრამა სახელმწიფოს მიერ ფინანსდება და სწავლის მსურველთა ასაკი შეზღუდული არ არის.
კოლეჯში შრომის ბაზრის მოთხოვნების შესაბამისად მიმდინარეობს კონკურენტუნარიანი კადრების მომზადება და მათი შემდგომი დასაქმება, ამისათვის კოლეჯში ყველა პირობაა შექმნილი - თანამედროვე  სასწავლო გარემო, განახლებული პროგრამები და მრავალწლიანი გამოცდილების მქონე პროფესიონალი პედაგოგები.
2013 წლიდან საზოგადოებრივი კოლეჯი „მერმისი“ ჩართულია ინკლუზიური პროფესიული განათლების პროექტში. 2014 წლიდან დაიწყო კოლეჯის ადაპტირება უნივერსალური დიზაინის შესაბამისად.  სასწავლო გარემოსთან ერთად, სსსმ სტუდენტებისათვის ხელმისაწვდომია საჭირო სასწავლო რესურსები.

3 days are left to the deadline for the registration on vocational programs
For today, 9 000 applicants are already registered and in some cases, the amount of registered people on a certain program is more than acceptable contingent. The most demanded programs are cooking, Accountant, food product control and tourism, informational technologies and Engineering.
The registration procedure and open door days take place at vocational college ‘Mermisi’. The college offers 34 vocational education programs in five main areas: Agriculture, Business Administration, Arts, Engineering and directions of international specialties. All of the programs are sponsored by the ministry and there is no age limit.
College meets all the requirements provided by competitive market and trains them according to all the standards and prepares all the learners for their further employment. All the conditions are created in order to satisfy the required needs starting from modern learning environment to their future career as well as renewed programs and experienced qualified educators.
Since 2013, community college ‘Mermisi’ is actively involved in inclusive education projects. From 2014 college started to adapt on universal design. In accordance with proper learning environment, SEN students are provided with necessary learning resources.