დღეს მასწავლებლის საერთაშორისო დღეა
5 ოქტომბერს მასწავლებელთა საერთაშორისო დღე აღინიშნება. ამ დღესთან დაკავშირებით საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა საზეიმო მიღება გამართა. ღონისძიებაში მონაწილე 100-ზე მეტ პედაგოგს საქართველოს პრემიერ მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი, საქართველოს განათლებისა და მეციერების მინისტრი თამარ სანიკიძე და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გიორგი მაჩაბელი მიესალმნენ და წარმატებები უსურვეს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ საიკიძემ სამ დამსახურებულ მასწავლებელს სამკერდე ნიშანი „ამაგდარი“ გადასცა. სამინისტროს ჯილდო განათლების სფეროში მოღვაწე ადამიანებს მომავალი თაობის აღზრდაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის გადაეცემათ. მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გიორგი მაჩაბელმა მინისტრთან ერთად დააჯილდოვა ცენტრის მიზნობრივი პროგრამების მონაწილე მასწავლებლები და დამსახურებული, ასაკოვანი პედაგოგები. აღნიშნულ 12 მასწავლებელს ცენტრის სახელით მადლობის სიგელები და საჩუქრები გადაეცათ. „ლიბერთი ბანკის“ მიერ დაჯილდოვდა ასევე რვა მასწავლებელი, რომლებიც სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეებს ასწავლიან.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს გენერალური დირექტორი მაგდა მაღრაძე, საკრებულოს თავმჯდომარე გიორგი ალიბეგაშვილი, არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები და სხვა მოწვეული სტუმრები.

Today is the International Day of the teacher
International day of the teacher is celebrated on 5th of October. The National center of teacher training of the Ministry of Education and Science of Georgia hold a solemn meeting. More than 100 teachers attended the event. Prime Minister Irakli Garibashvili, The Minister of Edication and Science Tamar Saninidze, Director of The National Center of Teacher Training Giorgi Machabeli greeted them and wished success.
The Minister of Edication and Science of Georgia Tamar Sanikidze met three honored teachers and awarded them with a medals named ‘Amagdari’.  The award of the ministry is given to people working in the field of education whose contribution in raising future generation is valuable. Giorgi Machabeli, accompanied by the minister, awarded the teachers participating in the targeted programs of the center, as well as honored, older teachers. Mentioned 12teachers were given certificates of appreciation and other presents. ‘Liberty Bank’ awarded 8 teachers, who teach the children with special needs.
The event was attended by General director of Millennium Challenge Account- Georgia Magda Magradze, Council Chairman Giorgi Alibegashvili, representatives of non-governmental organizations and other invited guests.