მინისტრმა აჭარის რეგიონის წარჩინებული მოსწავლეები დააჯილდოვა
აჭარის რეგიონის საჯარო სკოლების 224-მა მეათეკლასელმა მინისტრისგან საჩუქრად პერსონალური კომპიუტერი მიიღო. თამარ სანიკიძემ კომპიუტერებით ის მოსწავლეები დაასაჩუქრა, რომლებმაც საბაზო საფეხური წარჩინებით დაამთავრეს.
მოსწავლეთა მოტივაციის გაზრდის მიზნით, პროექტი წლების განმავლობაში წარმატებით ხორციელდება და ყოველწლიურად იზრდება დაჯილდოებულ მოსწავლეთა რიცხვიც. როგორც ყველა რეგიონში, გასულ წელთან შედარებით, წარჩინებულ მოსწავლეთა რაოდენობა გაზრდილია აჭარაშიც, რაც ცხადყობს, რომ პროგრამა წარმატებულია და მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს მოსწავლეთა წახალისებასა და მოტივაციის ამაღლებას.
2015 წელს, პროგრამის ბენეფიციარებად განისაზღვრნენ საჯარო სკოლის მოსწავლეები, რომლებმაც 2014-2015 სასწავლო წელს საბაზო საფეხური (მე-7, მე-8 და მე-9 კლასები) დაასრულეს და მათი საფეხურის ნიშანია 10 ქულა (დამრგვალების გარეშე).

Successful pupils were awarded by the minister in Achara region
In order to increase motivation in students, the project has been carrying out for years with a great success and the amount of awarded pupils grows year by year. Compared to previous years, like in every region, the amount of successful students has increased in Batumi as well, that clarifies that the project is successful and efficient and it supports the increase of motivation among students.
The beneficiaries of 2015year award were public school pupils who graduated from 2014-2015 academic year basic stage (7th, 8th, 9th grades) with a high academic merit and their grade is 10 (without rounding).