199-ე საჯარო სკოლას ძველი სტატუსი და სახელი დაუბრუნდება
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი 199-ე საჯარო სკოლის (ყოფილი კომაროვის  ფიზიკა-მათემატიკური  სკოლა) კურსდამთავრებულთა ”კლუბ კომაროველის” (ALUMNI) წევრებს შეხვდა და  სკოლის შემდგომი განვითარების თაობაზე სკოლის წარმომადგენელთა და კლუბის წევრთა წინადადებები მოისმინა.
შეხვედრის მონაწილეთა მოსაზრებების გათვალისწინებით დიმიტრი შაშკინმა რამდენიმე ახალ ინიციატივაზე  განცხადება გააკეთა - მინისტრის გადაწყვეტილებით  სრული რეაბილიტაცია ჩაუტარდება სკოლის საერთი საცხოვრებელს, რაზეც 270 000 ლარი გამოიყოფა.  199-ე საჯარო სკოლა პანსიონური მომსახურებისაა, ცუდი პირობების გამო, ამჟამად სკოლის საერთო საცხოვრებელში  მხოლოდ 80 მოსწავლეა დაბინავებული. ახალი სასწავლო წლიდან კი, საქართველოს რეგიონებიდან 200-მდე ნიჭიერი მოზარდი ფიზიკა-მათემატიკურ სკოლა-პანსიონში  უფასოდ სწავლასა და ცხოვრებას შესძლებს.
მინისტრმა ასევე გაითვალისწინა სკოლისა და  ”კლუბ კომაროველის” წევრთა სურვილი და მიიღო გადაწყვეტილება 199- ე საჯარო სკოლას  ძველი სახელი და სტატუსი დაუბრუნდეს და უკვე ხვალიდან თბილისის ფიზიკა-მათემატიკური სკოლა-პანსიონი ”კომაროვი” ეწოდოს. შეხვედრაზე მინისტრმა ისაუბრა სკოლის ტექნიკური აღჭურვილობის უზრუნველყოფასა და პედაგოგთა წახალისების ფორმებზე. მინისტრმა სკოლას საჩუქრად ათი კომპიუტერი გადასცა.  საუბარი ასევე შეეხო სპეციალიზირებულ სკოლაში ჩარიცხვისა და სახელმძღვანელოების თემებსაც.

A Public School № 199 Will Return Its Previous Status and Name
Considering the opinions of the participants of the meeting, the Minister announced about the new initiatives – By his decision, 270 000 GEL will be allocated for the school dormitory renovation. Nowadays, the school is functioning as the boarding-school, but because of the bad conditions, only 80 schoolchildren live there. From the next academic year, around 200 students from the different regions will have an opportunity to live in the physics-mathematical boarding-school and study there without tuition fees.
The Minister also considered the wish of the graduates and the school members and decided to return the school its previous name and status. Henceforth, the physics-mathematical boarding-school will be named a Komarovi. Dimitri Shashkini spoke about the technical equipment of the school as well as the forms of teacher’s encouragement. The Minister presented the school with ten computers. The issues of school entering and textbooks were also discussed at the meeting.