სკოლების რეაბილიტაცია გრძელდება
მიმდინარე წელს თბილისის 115 საჯარო სკოლაში სხვადასხვა სახის სარეაბილიტაციო სამუშაოები განხორციელდა, 50 სკოლაში ექიმის კაბინეტი მოეწყო, წლის ბოლომდე ორი ახალი სკოლის მშენებლობა დაიწყება, ხოლო ახალი წლიდან დედაქალაქში კიდევ ორი სკოლის მშენებლობას ჩაეყრება საფუძველი. პროცესი უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს, რიგ სკოლებში დღესაც ხორციელდება ისეთი სარეაბილიტაციო სამუშაოები, რომელიც სასწავლო პროცესს ხელს არ უშლის.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური თბილისის №165 საჯარო სკოლაში პირადად გაეცნო განხორციელებულ სამუშაოებს. ამ სკოლაში 800-მდე მოსწავლე სწავლობს და იგი ერთ-ერთი სკოლაა, სადაც ფართომასშტაბიანი სამუშაოები ჩატარდა. დღეს სკოლის 60% რეაბიტირებულია - გამაგრდა შენობა, გადაიხურა, შეიღება, გაკეთდა კიბეები, ოთხივე სართულზე მოწესრიგდა წყლის გაყვანილობა და სველი წერტილები, 18 საკლასო ოთახი გარემონტდა, მოეწყო სამედიცინო ოთახი და რესურსოთახი სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე ბავშვებისთვის.

Rehabilitation of the schools carries on
In the current year, different rehabilitation works have been done in 115 Tbilisi public schools, 50 schools have been equipped with doctor’s office, construction of two new schools will begin before the end of year, and next year will also mark laying foundations to construction of two more. The process continues in nonstop mode, several schools are at the moment going through such a renovation works, which do not interfere with studying process.
The Deputy Minister of Education and Science of Georgia Lia Gigauri personally inspected rehabilitation works at Tbilisi Public School №165. There are up to 800 pupils in this school and its one of those schools, where large-scale rehabilitation works have been carried out. Up today, 60% of school has been rehabilitated - the building strengthened, roofed, painted, ladders made, water installation and bathrooms fixed on all four floors.