ეროვნულ სასწავლო ოლიმპიადებსა და ეროვნულ გამოცდებზე მიღწეული საუკეთესო მაჩვენებლები, სხვადასხვა რანგის კონკურსებსა თუ კონფერენციებში მოპოვებული ჯილდოები, ფიზიკისა და მათემატიკის მსოფლიო ოლიმპიადის ოქროს, ვერცხლისა და ბრინჯაოს მედლები და საპატიო სიგელები - ეს სკოლის არსებობის ხანგრძლივი პერიოდის განმავლობაში მიღწეულის მოკრძალებული ჩამონათვალია. სკოლის განსაკუთრებული მონაპოვარი კი მისი წარჩინებული კურსდამთავრებულები არიან, რომლებიც საქართველოსა და მის ფარგლებს გარეთ მეცნიერებაში, ბიზნესსა თუ პოლიტიკაში წარმატებით მოღვაწეობენ.
საიუბილეო ღონისძიებაზე მოწვეულ საზოგადოებას სკოლის მიღწევების ამსახველი გამოფენისა და სპეციალურად ამ დღისთვის დადგმული შოუს („მეფინგი“) ნახვის შესაძლებლობა ჰქონდათ. გამოფენა სკოლის ისტორიას, მიღწევებსა და მის სამომავლო გეგმებს ასახავდა.
სკოლაში 1050 მოსწავლე სწავლობს. მუშაობს საღამოსა და შაბათის სკოლები (ფიზიკის, მათემატიკის, ინფორმატიკის, ქიმიისა და ბიოლოგიის საგნების გაძლიერებული სწავლებით), რომელშიც თბილისის მასშტაბით 2000-მდე, რეგიონულ ფილიალებში კი 300-მდე მოსწავლეა ჩართული. სკოლაში ფუნქციონირებს პანსიონი, სადაც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერით, სკოლის 100 წარმატებული მოსწავლე რეგიონებიდან სრულიად უსასყიდლოდ ცხოვრობს.

Komarov School is 50 years old
The best results achieved in national school competitions and in national exams, various awards obtained at competitions or conferences of different Rankes, gold, silver and bronze medals at the International Physics and Mathematics Olympiads and honorary diplomas - this is the modest list of school's long-term achievements. The school’s exceptional achievement is its excellent graduates, who are working successfully in Georgia and abroad in science, business or politics.
At the anniversary event, guests had the opportunity to see the exhibition reflecting the achievements of the school and the show specially staged for this event ("Mapping").  The exhibition featured school history, achievements and its plans for the future.
The school has 1050 pupils. Evening and Saturday schools (with intensive teaching of physics, mathematics, informatics, chemistry and biology) are operating, in which up to 2000 pupils are involved on Tbilisi scale and up to 300 pupils in the regional branches. The school has boarding school, where the Ministry of Education and Science Ministry of Finance, 100 school pupils living in regions free of charge.