გურიის რეგიონის წარჩინებულები დასაჩუქრდნენ
წარჩინებულ მოსწავლეთა დაჯილდოება გრძელდება. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ, გურიის რეგიონის საჯარო სკოლების წარჩინებულ მოსწავლეებს საჩუქრად პერსონალური კომპიუტერები გადასცა.
2015 წელს, მოსწავლეთა წახალისების პროგრამის ფარგლებში, მთელი საქართველოს მასშტაბით 1970 წარმატებული მოსწავლე ჯილდოვდება. პროგრამის ბენეფიციარები არიან საჯარო სკოლის მოსწავლეები, რომლებმაც 2014-2015 სასწავლო წელს საბაზო საფეხური (მე-7, მე-8 და მე-9 კლასები) დაასრულეს და მათი საფეხურის ნიშანია 10 ქულა (დამრგვალების გარეშე).
აღსანიშნავია, რომ ბოლო წლებში საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო სწავლა-სწავლების ხარისხის ამაღლებისთვის არაერთ პროექტს ახორციელებს. შესაბამისად, ყოველწლიურად იზრდება წარჩინებულ მოსწავლეთა რიცხვი. შესაბამისად, გაზრდილია წარჩინებულ მოსწავლეთა რაოდენობა გურიის რეგიონშიც, წელს 47 მოსწავლე დასაჩუქრდა.

The excellent pupils of Guria region were rewarded
In 2015, within the framework of the pupils’ encouragement program, 1970 successful students will be awarded throughout the whole country. The beneficiaries of the program are public school pupils who completed the basic level (7th, 8th and 9th grades) in 2014-2015 academic year and their level point is 10 (without rounding).
It should be noted that in the recent years the Ministry of Education and Science of Georgia has been implementing variety of projects for teaching quality improvement. Accordingly, number of the excellent pupils is increasing every year. Respectively, this number has been increased in Guria region as well, 47 pupils were awarded this year.