გენდერული თანასწორობა და ბიზნესი
ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოსა და გაეროს ქალთა ორგანიზაციის ერთობლივი ღონისძიება გაიმართა თემაზე ქალთა უფლებების გაძლიერების პრინციპები - გენდერული თანასწორობა და ბიზნესი: საგანმანათლებლო დაწესებულებებისა და დამსაქმებლების თანამშრომლობა. შეხვედრას დაესწრო და მონაწილეებს მიესალმა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი. ღონისძიების ფარგლებში ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა მაგდა მაღრაძემ და გაეროს ქალთა ორანიზაციის წარმომადგენელმა საქართველოში ერიკა კვაპილოვამ ხელს მოაწერეს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს.
შეხვედრის თემას წარმოადგენდა მსჯელობა გენდერულ თანასწორობაზე და საგანმანათლებლო დაწესებულებებისა და დამსაქმებლების მიერ შეტანილ წვლილზე ქალთა უფლებების გაძლიერების პროცესში. ღონისძიებაზე მოწვეულნი იყვნენ ბიზნესის და განათლების სფეროს წარმომადგენლები.
ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო და გაეროს ქალთა ორგანიზაცია ახორციელებენ პროგრამებს, რომლებიც მიზნად ისახავს გენდერული თანასწორობის უზრუნველყოფას, ძალადობის აღმოფხვრას, ქალების ეკონომიკური და უფლებრივი გაძლიერების ხელშეწყობას - რაც ცალსახად უკავშირდება განათლებას, შესაძლებლობების სრულად გამოყენებას და პროფესიაში შესვლასა და კარიერულ ზრდას.
ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო, აშშ-ის ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის მეორე კომპაქტის ფარგლებში, და საქართველოს მთავრობასთან თანამშრომლობით, ახორციელებს საგანმანათლებლო პროგრამებს საინჟინრო, საბუნებისმეტყველო და ტექნოლოგიის სფეროში, რაც ხელს უწყობს ქვეყანაში ეკონომიკური განვითარების ერთ-ერთი მთავარი ხელისშემშლელი ფაქტორის ადამიანური კაპიტალის გაძლიერებას. შესაბამისად, კომპაქტის ერთ-ერთი ამოცანაა განათლებაში ბიზნესისა და კერძო სექტორის აქტიური მონაწილეობის ხელშეწყობა შრომის ბაზრის მოთხოვნების შესაბამისი პროფესიული და უმაღლესი განათლების უზრუნველყოფისთვის. კომპაქტის ფარგლებში ხორციელდება პროექტები ზოგადი, პროფესიული და უმაღლესი განათლების მიმართულებით.

Gender equality and Business
Millennium Challenge Account - Georgia and the United Nations Women s Organization held a joint event on the strengthening of women s rights principles - Gender equality and businesses: educational institutions and employers to collaborate. Attended the meeting and welcomed the participants the First Deputy Minister of Education and Science Ketevan Natriashvili. In the framework of the event Millennium Challenge Fund Executive Director Magda Magradze and UN Women organization representative in Georgia Erika Kvapilova adapting its representative in Georgia signed a memorandum of understanding.
The main topic of the meeting was the discussion on gender equality and educational organizations and employers contribution to the strengthening of women's rights in the process. Representatives of the business and education sectors were invited.
Millennium Challenge Account - Georgia and UN Women are implementing programs aimed at ensuring gender equality, the eradication of violence, women's rights and economic empowerment - which is directly related to education, and to make full use of opportunities to enter a profession and career grow
Millennium Challenge Account - Georgia, the Millennium Challenge Corporation, the second under the Compact, and the Government of the implementation of educational programs in engineering, science and technology, which contributes to economic development in one of the main obstacles for human capital enhancement. Accordingly, a compact one task to educate the business and the private sector to participate actively in the promotion of the labor market, the professional and higher education provision. Compact projects carried out in general, vocational and higher education.