მიმდინარე წლის 9-11 ნოემბერს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმების დეპარტამენტის ექსპერტები მინისტრის მოადგილის, ლია გიგაურის ხელძღვანელობით ესტონეთის განათლებისა და კვლევების სამინისტროს ფონდ INNOVE-ს ეწვივნენ. ვიზიტის მიზანი იყო ესტონური გამოცდილების გაზიარება სასწავლო პროგრამების პოლიტიკის განხორცილების საკითხებში სხვადასხვა მიმართულებით და თანამშრომლობის განვითარების სამომავლო პერსპექტივების დასახვა.
დაგეგმილი ვიზიტის ფარგლებში საქართველოს დელეგაციამ შეხვედრა გამართა ესტონეთის განათლებისა და კვლევების მინისტრთან ბატონ იურგენ ლიგისთან და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლებთან. ასევე მოეწყო საქმიანი შეხვედრები ფონდ INNOVE-ში ცალკეულ ექსპერტებთან.
ეროვნული სასწავლო გეგმების დეპარტამენტის წარმომადგენლებს საშუალება მიეცათ გაცნობოდნენ ესტონური სასწავლო გეგმების დანერგვისა და საკლასო შეფასების საკითხებს, ინფორმაციას ესტონელი მოსწავლეების წარმატების განმაპირობებელი ფაქტორების შესახებ საერთაშორისო კვლევებში. დელეგაციის წევრები ცალკეულ სკოლებში დაესწრნენ თანამედროვე მიდგომებისა და ტექნოლოგიების გამოყენებით ჩატარებულ გაკვეთილებს, მოინახულეს ტექნოლოგიების ცენტრი „მექტორი“ და სხვ. თანამშრომლობა ესტონეთის მხარესთან კვლავაც გაგრძელდება.

Georgian delegation visits to Estonia
On November 9-11, the Ministry of Education and Science of the National Curriculum Department experts, the Deputy Minister of the Ministry of Education and Research Foundation headed by Lia Gigauri visited to. INNOVE-'s Purpose of the visit was to share experience in the Estonian curriculum policy implementation issues in different directions and perspectives of cooperation in the future.
During the visit, the delegation met with Estonian Minister of Education and Research of the Ministry of Jurgen League and other officials. Also held separate meetings with the fund INNOVE- experts.
National Curriculum Department representatives were introduced to the Estonian curriculum implementation and evaluation of classroom issues, information about the factors determining the success of Estonian students in international studies. The delegation attended separate schools of contemporary approaches and technologies in the lessons, visited the technology center "mektori" and so forth. Estonia will continue to cooperate with Georgia