გარემოსდაცვითი განათლების ხელშწყობისთვის მემორანდუმი გაფორმდა
გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრში თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროსა და „კავშირი მდგრადი განვითარებისათვის ეკოვიჟენს“ შორის.
მემორანდუმი ითვალისწინებს თანამშრომლობას სკოლამდელ, საგანმანათლებლო და სამეცნიერო დაწესებულებებში შემდეგი მიზნების განხორციელებისათვის:
• გარემოსდაცვითი განათლებისა და განათლება მდგრადი განვითარებისაკენ მიმართული საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელება;
• საბუნებისმეტყველო საგნების პოპულარიზაცია, ცხოვრების ჯანსაღი წესის დამკვიდრება;
• გარემოსდაცვითი ცნობიერების ამაღლება.
მემორანდუმის ფარგლებში დაგეგმილია: საგანმანათლებლო რესურსების შემუშავება და გავრცელება; პედაგოგების გადამზადება გარემოსდაცვით საკითხებში; გარემოსდაცვითი საერთაშორისო დღეებისადმი მიძღვნილი გამოფენების, სემინარებისა და სხვა ღონისძიებების ორგანიზება; თემატური კონკურსებისა და ღია გაკვეთილების ჩატარება; დასუფთავებისა და გამწვანების აქციების ორგანიზება; თანამშრომლობა გარემოსდაცვითი მედიაპროდუქტების მომზადების პროცესში და ა.შ.
„კავშირი მდგრადი განვითარებისათვის “ეკოხედვა/EcoVision“ 2001 წელს დაარსდა. კავშირის ერთ-ერთი ძირითადი მიმართულებაა საზოგადოების გარემოსდაცვითი ცნობიერების ამაღლება. ორგანიზაციას “ეკოხედვა/ECOVISION” დაარსების დღიდან, გარემოს დაცვის სფეროში, შესრულებული აქვს საერთაშორისო დონორი ორგანიზაციების მიერ დაფინანსებული 50-ზე მეტი პროექტი.

Signed the Memorandum for Promoting the environmental education
The memorandum envisages cooperation in pre-school, educational and scientific institutions in the following purposes:
• Environmental education and education for sustainable development and educational projects implementation;
• Popularization of science, a healthy lifestyle;
• Environmental awareness increase
Within the framework of the memorandum: Educational resources for the development and dissemination; Teacher training in environmental matters; International environmental day dedicated to exhibitions, seminars and other events; Thematic competitions and open lessons; Cleaning and planting demonstrations were organized; Cooperation in the preparation of the environmental media products, etc.
"Union for sustainable development" Eco Vision / EcoVision "2001 was established. The main direction of Union is environmental awareness increasing. Organization "Eco-Vision / ECOVISION" Since its inception, the field of environment has accomplished more than 50 projects have funded bythe international donors