საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ორდღიანი საერთაშორისო კონფერენცია: ,,ინოვაცია სწავლასა და სწავლებაში: ბოლონიის პროცესის შემდეგი ეტაპი’’ გახსნა. მონაწილეებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართა ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა ლადო პაპავამ.
კონფერენციის მიზანს, რომელსაც 28 ქვეყნის 120-ზე მეტი წარმომადგენელი ესწრებოდა წარმოადგენდა სწავლებისა და სწავლის ინოვაციური მეთოდებისა და გამოცდილების განხილვა, ასევე ამ მიდგომების დანერგვის შესაძლებლობების შეფასება უმაღლესი განათლების სისტემებისა და ინსტიტუციების დონეზე. შესაბამისად, კონფერენციაზე განხილული იყო ევროპულ და ეროვნულ დონეზე უკვე არსებული სტრუქტურებისა და ინსტრუმენტების შეესაბამისობა სწავლებისა და სწავლის ინოვაციური მიდგომების გამოყენების საქმეში.
ქართულ მხარესთან ერთად, კონფერენციას ესწრებოდნენ უმაღლესი განათლების რეფორმის ექსპერტები, Erasmus+ ეროვნული ოფისების, უნივერსიტეტებისა და აკადემიური წრეების წარმომადგენლები. Erasmus+ აღმასრულებელი სააგენტოსა და ევროპის უნვერსიტეტთა ასოციაციის დირექტორები.
კონფერენციის ორგანიზატორები არიან Erasmus+ აღმასრულებელი სააგენტო და ევროპის უნივერსიტეტთა ასოციაცია; თანაორგანიზატორები Erasmus+ საქართველოს ოფისი და თბილისის სახელმწიფო უნივერსტეტი.

International conference at TSU
The Ministry of Education and Science of Georgia Minister Tamar Sanikidze Javakhishvili Tbilisi State University two-day international conference,, innovation in teaching and learning: the next phase of the Bologna process '' opened. Participants will be greeted by rector Lado Papava of the Tbilisi State University.
The conference aim, was teaching and learning innovative methods and experience discussion as well as rate of this approach have higher education systems and institutions levels. The conference was attended more than 120 representatives from 28 countries.  Accordingly, the conference discussed the European and national level in the existing structures and the use of innovative approaches to teaching and learning tools in that it does.
With the Georgian side, the conference was attended by experts from higher education reform, Erasmus + National offices, universities and academic circles. Erasmus + Executive Agency and the European University Association directors.
The conference is organized by the Executive Agency Erasmus + and the European University Association; Co-organizers of the Erasmus + Georgia Office and Tbilisi State University.