მინისტრმა განახლებული ინფრასტრუქტურა და ლაბორატორიები მოინახულა
ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე ესტუმრა. მინისტრმა სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროგრამის ფარგლებში გარემონტებული ლაბორატორიები და სასწავლო აუდიტორიები მოინახულა.
პროექტის ფარგლებში თსუ-ში საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად გარემონტდა და სათანადოდ აღიჭურვა დაახლოებით 1,177 კვ.მ. ფართი. მოეწყო უახლესი ტექნოლოგიებით აღჭურვილი კომპიუტერული ლაბორატორიები და სასწავლო აუდიტორიები. გაკეთდა ქიმიის ლაბორატორია შესაბამისი ვინტილაციითა და გამწოვი სისტემით, დამონტაჟდა საშხაპეები საგანგებო სიტუაციების შემთხვევაში გამოსაყენებლად. ლაბორატორიები აღიჭურვა საჭირო ხელსაწყოებითა და ავეჯით. თსუ-ში სულ დაგეგმილია 4,700კვ.მ სასწავლო აუდიტორიებისა და ტექნოლოგიური და სამეცნიერო ლაბორატორიების გარემონტება და უახლესი ტექნოლოგიებით აღჭურვა.
პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია სასწავლო აუდიტორიებისა და ლაბორატორიების გარემონტება და მშენებლობა სამივე პარტნიორ უნივერსიტეტში. გარემონტდება და უახლესი ტექნოლოგიებით აღიჭურვება 6,401 კვ.მ. ფართის აუდიტორიები და ლაბორატორიები ტექნიკური უნივერსიტეტისა და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის შენობებში. ასევე, იგეგმება 2,000 კვ.მ. ახალი შენობის აგება ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ტერიტორიაზე.

Minister visited the renewed infrastructure and laboratories
Under the project there was rehabilitated and equipped the lecture-rooms in accordance with the international standards. Halls were equipped with modern technologies and laboratories. Chemistry laboratory was created with the ventilation systems. Laboratories were equipped with necessary appliances and furniture.  4,700 square metres are planned to rehabilitate and equipped with modern technologies.
Under the project, they plan the rehabilitation of halls and laboratories in three partner universities. 6,401square metre halls will be renewed and equipped with modern technologies in the buildings of  Technical University and Tbilisi State University.
San Diego State University and Millennium Challenge Fund  - within the scale of  higher education, are installing the high quality bachelor programs in engineering and technological (STEM) spheres. The graduators will get the American diploma. These programs will promote the development the spheres of natural science and technology and preparing the qualified working force. The project is launched with the financial aid of second compact of USA Millennium Challenge Corporation.