თამარ სანიკიძე სოხუმის უნივერსიტეტში განვითარებულ მოვლენებს ეხმაურება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე ეხმაურება სოხუმის უნივერსიტეტში განვითარებულ მოვლენებს, სადაც ადგილი ჰქონდა საგანმანათლებლო სივრცისთვის ყოვლად შეუფერებელ ქმედებებს.
მინისტრისთვის მოვლენების მსგავსი განვითარება მიუღებელია და სტუდენტებს, ადმინისტრაციას და პროფესორ-მასწავლებლებს მოუწოდებს პატივი სცენ უნივერსიტეტს, რათა საგანმანათლებლო პროცესები შესაფერის გარემოში წარიმართოს.
მიუხედავად იმისა, რომ უმაღლესი სასწავლებლები კონკრეტულ საკითხებს მინიჭებული ავტონომიურობის ფარგლებში ახორციელებენ, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო არ ერევა მათ მუშაობაში, თამარ სანიკიძე უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს შეახსენებს, რომ სამინისტრო პროცესების ზედამხედველია და კანონის დარღვევის შემთხვევაში, შესაბამის ზომებს მიიღებს.
მინისტრი მიმართავს ყველა მხარეს დაიცვან კანონი და პატივი სცენ ერთმანეთს, რათა სასწავლო პროცესი შეუფერხებლად გაგრძელდეს.

Ms. Tamar Sanikidze comments on the currents development of events in Sokhumi State University
Tamar Sanikidze responses to the events occurred in Sokhumi state University, where took place the inappropriate actions for the educational environment.
Such development of events is unacceptable for the Minister and asks the lectures, students and administrative staff to respect University in order to properly conduct  the educational process.
In spite of fact that Universities have autonomy, and Ministry of Education and Science not interferes on the working processes, Tamar Sanikidze  reminds the University representatives that Ministry is controlling the processes and in case of law breaking, it will use proper measures.
Minister  appeals all sides to respect law and each other, in order to continue the teaching process.