საახალწლო გამოფენა 198-ე საჯარო სკოლაში
198-ე საჯარო სკოლაში სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეების ნამუშევართა საახალწლო გამოფენა გაიმართა, რომელიც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ნატრიაშვილმა დაათვალიერა.
გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო სსსმ მოსწავლეების მიერ ხელით დამზადებული ორიგინალური საშობაო სუვენირები, ნახატები, მაგნიტური ფიგურები, თიხისა და თექის პროდუქცია და სხვ. მოსწავლეებმა ასევე შეასრულეს რამდენიმე საახალწლო მუსიკალური ნომერი. ღონისძიების ფარგლებში, ქეთევან ნატრიაშვილმა მოსწავლეებს საახალწლო საჩუქრებიც გადასცა.
198-ე საჯარო სკოლის მთავარი პრიორიტეტია სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეებს მისცეს საზოგადოებაში ადაპტაციისა და ინტეგრაციისათვის აუცილებელი უნარ-ჩვევები. აქედან გამომდინარე, სკოლის მულტიდისციპლინარულ გუნდს შემუშავებული აქვს თითოეულ მოსწავლეზე მორგებული განვითარების ინდივიდუალური სწავლების გეგმა.

New Year Exhibition in №198 public school
On the exhibition  there was presented the original Christmas  souvenirs, pictures, magnetic figures, productions made by clay and felt. Children presented  also  musical performances and Ms. Ketevan Natriashvili awarded them with  New Year presents.
N198 public school  have main priority to give disabled children necessary skills  in order to adapt and integrate  them into the society. Consequently the multidisciplinary group of N198 public  school  formed the individual teaching plan of development , which is adjusted to each pupil.
In school is opened logopedic toys- library, play-therapy rooms, labour rooms, psycho- social laboratory, cabinet that helps them to learn necessary skills, also adapted dining-room and open training centre. The pupils are involved in various interesting projects.  They are actively learning  necessary working skills.