მინისტრი სასკოლო ინფრასტრუქტურას ეცნობა
განხორციელებული და მიმდინარე ინფრასტრუქტურული პროექტები დაათვალიერა განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ქალაქ ქუთაისის 30–ე საჯარო სკოლაში, სადაც ფართომასშტაბიანი სარემონტო სამუშაოების დიდი ნაწილი დასრულებულია, ასევე დასრულდა თანამედროვე სტანდარტების ღია სპორტული მოედნის მოწყობა, რაც მრავალრიცხოვანი სკოლისთვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანი იყო. დიდი სტადიონი მოსწავლეებს მნიშვნელოვანი სპორტული შეჯიბრებებისა და სპორტის რამდენიმე სახეობაში ვარჯიშის საშუალებას მისცემს. სკოლას ასევე ექნება დახურული სპორტული დარბაზი, რომლის მოწყობაც ამ ეტაპზე მიმდინარეობს.
გასულ წელს, იმერეთის რეგიონში 107 სკოლის რეაბილიტაციაზე 8 მილიონი ლარი დაიხარჯა, სოფელ ზედა ვანში აშენდა ახალი სკოლა, სკოლის მშენებლობა მიმდინარეობს სოფელ მუხურაში. მიმდინარე წელს დაიწყება ტყიბულის მე-7 საჯარო სკოლის მშენებლობა, მომზადდება ჭიათურის სოფელ მეჩხეთურის საჯარო სკოლის პროექტი, იმერეთის რეგიონის 19 სკოლაში ექიმის კაბინეტი მოეწყო, ამ ეტაპზე მიმდინარეობს ახალი მერხებით სკოლების აღჭურვის პროცესი.

The Minister was informed on the school infrastructure
The Minister of Education and Science inspected the large-scale renovation works, that was completed in Kutaisi Public School N30, under an ongoing infrastructure projects across Georgia. The rehabilitation process also involves the completion of a modern outdoor stadium, which was vitally important for numerous schools. It is important for the students to have an outdoor sports competition. The school will also have an indoor sports hall, which will be opened shortly.
Last year, a total amount of 8 million GEL has been spent on the rehabilitation of 107 school in the Imereti region. Additionally, new schools are being build in the village Mukhura – Vani district. Municipal Construction will begin this year for the Tkibuli public school N7, and various doctors’ offices will be built to ensure the solid educational process.