სოფელ ხიდისთავში სკოლის რეაბილიტაცია აქტიურ ფაზაშია
მომავალი სასწავლო წლიდან სოფელ ხიდისთავში რეაბილიტირებული, თანამედროვე სტანდარტების საჯარო სკოლა შევა ექსპლუატაციაში და სკოლის 400-ზე მეტი მოსწავლე სრულიად განახლებულ გარემოში გააგრძელებს სწავლას. სარეაბილიტაციო სამუშაოებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე და ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი მაგდა მაღრაძე გაეცნენ.
გორის რაიონის სოფელ ხიდისთავში სკოლის რეაბილიტაცია აშშ-ის ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის მეორე კომპაქტის დაფინანსებით, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან და საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოსთან თანამშრომლობით ხორციელდება.
ათასწლეულის გამოწვევის ფონდმა სასწავლო გარემოს გაუმჯობესების მიზნით, საქართველოს რეგიონებში სკოლების რეაბილიტაცია 2015 წლიდან დაიწყო. პირველი სარეაბილიტაციო სეზონი 30-მდე საჯარო სკოლას მოიცავს და  10 ათასზე მეტი მოსწავლისთვის თანამედროვე სტანდარტების სასწავლო გარემოს უზრუნველყოფას გულისხმობს. მომავალი ოთხი წლის მანძილზე კი, საქართველოს რეგიონებში 100–მდე  სკოლის რეაბილიტაცია იგეგმება.  საჯარო სკოლების რეაბილიტაციის პროექტის სრული ბიუჯეტი 54 მლნ აშშ დოლარია.  პროექტის შედეგად, 37 ათასზე მეტი ბენეფიციარისთვის გაუმჯობესდება სასწავლო გარემო და  სწავლის ხელმისაწვდომობა.

Khidistavi Public school is in active phase of renovation
From then ext academic year in Khidistavi, a well-equipped public school will be opened and more than 400 students will continue their studies in a completely renovated environment. Rehabilitation works were inspected by the Ministry of Education and Science of Georgia - Tamar Sanikidze and the executive director of Millennium Challenge Fund - Magda Maghradze.
Khidistavi School of Gori Municipality is being renovated by the US Millennium Challenge Corporation's second compact, in cooperation with the the Ministry of Education and the Educational and Scientific Infrastructure Development Agency.
In order to improve the learning environment, Millennium Challenge Account started to rehabilitate schools in Georgian regions since 2015. The complete renovation of 30 public schools have been completed, which covers approximately 10,000 students, who have the opportunity to receive quality education from a modern learning environment. A budget of 54 million US dollars is allocated for this purpose, and as a result more than 37,000 beneficiaries will receive an improved learning environment and have access to education.