Microsoft-ის კონკურსის გამარჯვებულები დასაჩუქრდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ დღეს, Microsoft-ის მიერ ორგანიზებულ ინოვაციური ტექნოლოგიების კონკურში გამარჯვებულ მასწავლებლებს უმასპინძლა და საჩუქრები და სერტიფიკატები გადასცა მათ.
Microsoft-ი და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო  წლებია თანამშრომლობენ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების მიმართულებით. ქართველი პედაგოგები ინტენსიურად იღებენ მონაწილეობას კონკურსებსა თუ, პროექტებში, რომელიც მიზნად ისახავს ინოვაციური ტექნოლოგიების ინტეგრაციას სასწავლო პროცესში.
მასწავლებლებმა საქართველოს სკოლებიდან ამჯერად, მონაწილეობა  ორ კონკურსში (Innovative Educator Expert და Mixathon Challenge) მიიღეს, რომლის ფარგლებშიც გამოვლინდნენ გამარჯვებულები. Mixathon Challenge-ის გამარჯვებულებმა სპეციალურ პრიზები მიიღეს ხოლო, Innovative Educator Expert-ის გამარჯვებული ორი მასწავლებელი 2016 წლის 8-10 მარტს ბუდაპაშტში (უნგრეთი), Microsoft Educator Exchange გლობალურ კონფერენციაზე გაემგზავრება, სადაც მთელი მსოფლიოს მასშტაბით თავს იყრის 300 საუკეთესო მასწავლებელი ექსპერტი.
ჩვენი პედაგოგები კონფერენციაზე წარადგენენ თავიანთ პროექტებს და მიიღებენ მონაწილეობას სპეციალურ ტრენინგებში. ბუდაპეშტიდან დაბრუნებული პედაგოგები მოაწყობენ პრეზენტაციას თავიანთ სკოლაში, სადაც კოლეგებს გაუზიარებენ თავიან გამოცდილებას და კონფერენციის ფარგლებში მოპოვებულ რესურსებს.
კონფერენციის სპეციალური ნაწილის გადმოცემა მოხდება ონლაინ სტრიმინგის საშუალებით, სადაც დარეგისტრირება და დასწრება შეუძლია ნებისმიერ მსურველს: https://www.microsoft.com/en-us/education/e2/default.aspx
პედაგოგები, რომლებიც დაესწრებიან Microsoft Educator Exchange გლობალურ ფორუმს ბუდაპეშტში, 8-10 მარტს:
1. ნადია დაბრუნდაშვილი, ხაშურის 1-ლი საჯარო სკოლა
2. ნინო აბულაძე, თბილისის 43-ე საჯარო სკოლა
მეორე კონკურსის (Microsoft Mixathon Challenge) საფუძველზე საქართველოდან გამოვლინდა სამი გამარჯვებული, რომელთა სკოლებსაც გადაეცათ პრიზები:
1. რუსუდან გონაშვილი, ხორნაბუჯის საჯარო სკოლა. სკოლის პრიზი: Microsoft Imagine Academy-ის სასწავლო პროგრამაზე ერთწლიანი ხელმოწერა (მთელი სკოლის წვდომა)
2. ნინო კოკილაშვილი, წნორის მე-3 საჯარო სკოლა. სკოლის პრიზი: Corinth ვირტუალურ სასწავლო რესურსების კლასის პაკეტზე ერთწლიანი ხელმოწერა (20 მომხმარებელი)
3. ლაურა ჯიმშელეიშვილი, შავნაბადის გიმნაზია. სკოლის პრიზი: ჩანთა და სუვენირები კლასის პაკეტი (20 ცალი)

Microsoft- s competition winners were awarded
The Minister of Education and Science of Georgia - Tamar Sanikidze today, awarded winner teachers with the gifts and certificates at the Microsoft-organized contest.
Microsoft and the Ministry of Education and Science have been collaborating in terms of teachers’ professional development. The teachers were taking part in the contest and/or projects which aimed at their integration in the innovative technologies in modern teaching processes.
Teachers this time participated in two contests; Innovative Educator Expert and Mixathon Challenge. In which, the winners were announced. The Mixathon Challenge’s winners received a special price, whereas the winner of the Innovative Educator Experts – two teachers will go on a Global Conference in Budapest (Hungary) from 8-10 March, 2016, which gathers best medical experts.
Our teachers at the conference will present their projects and take part in a special training. Teachers returned to Budapest to make a presentation in their school, where colleagues will share their experience and resources obtained within the framework of the conference.
A special part of the conference will be transmitted via streaming online, where any person can register and therefore attend: https://www.microsoft.com/en-us/education/e2/default.aspx
Teachers who attend the Microsoft Educator Exchange Global Forum in Budapest, March 8-10:
1. Nadia Dabrundashvili, Khashuri 1st Public School
2. Nino Abuladze, Tbilisi Public School 43
The second competition (Microsoft Mixathon Challenge) was on the basis of the three winners from Georgia, whose schools were awarded with the following prizes: