სამინისტროს პანკისის ხეობიდან მოსწავლეები სტუმრობდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფელ დუისის საჯარო სკოლის მოსწავლეებს უმასპინძლა. დუისელ მოზარდებს, თბილისის 202-ე საჯარო სკოლაში ,,სოციალური ინკლუზიის ხელშეწყობის პროგრამის“ ფარგლებში ამუშვებული კითხვის კლუბის წევრებმა, სუსტადმხედველი მოზარდებისა და თემში მდებარე 77-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეების სოციალიზაციის მიზნით დაგეგმილი აქტივობები გააცნეს და ურჩიეს, მათაც შექმნან კითხვის კლუბი, რომელიც საერთო მიზნის გარშემო გააერთიანებს პანკისის ხეობაში მცხოვრებ ქისტ, ჩეჩენ და ახმეტის რაიონის საჯარო სკოლების მოზარდებს.
სამინისტროში მყოფ მოსწავლეებს ასევე  შეხვდნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე და მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური.

Students from Pankisi Gorge visited the Ministry of Education and Science.
The Ministry of Education and Science of Georgia hosted visitors from Duisi public school from Akheta District. Adolescents from Duisi were acquinted with the social inclusion program – “Active reading club” from the students of 77th public school, and advised them to form a reading club of their own, which will serve as a common goal to unite Chechen, Kist and Akhmeta district public school students.
The students also met with the Minister and Deputy Minister of Education and Science of Georgia at public school N. 202.