სკოლების რეაბილიტაციის პროცესი უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს
მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ძეგვში ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი ერთ–ერთი დიდი სკოლის სრულ რეაბილიტაციას ახორციელებს. ძირითადი, ფუნდამენტური სამუშაოები დასრულებულია, ამ ეტაპზე ოთახებისა და დერეფნების რემონტი მიმდინარეობს. მალე სოფელს ევროპული სტანდარტების სასწავლო დაწესებულება შეემატება, სადაც მოსწავლეებს სწავლისთვის კომფორტული გარემო და ყველა საჭირო რესურსი ექნებათ. სკოლა ასევე ადაპტირებული იქნება სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეებისთვის.  რეაბილიტაციის პროცესს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე და ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის წარმომადგენლები გაეცნენ.
ათასწლეულის კომპაქტის ფარგლებში, კიდევ 30 სოფლის სკოლას უტარდება სრული რეაბილიტაცია, რომელიც ახალი სასწავლო წლისთვის დასრულდება. ათასწლეულის ფონდი მომავალი ოთხი წლის მანძილზე სულ საქართველოს რეგიონებში 100–მდე საჯარო სკოლის რეაბილიტაციას განახორციელებს. ეს იმ სოფლების სკოლებია, სადაც კონტიგენტი დიდია და სკოლები გადაუდებელ რეაბილიტაციას საჭიროებენ.

Rehabilitation process of schools continues
Owing to the funding of Millennium Challenge Account, full rehabilitation works have started in village Dzegvi, located in Mtskheta Municipality. All the fundamental works have been done, and at this stage there is a renovation processes in the classrooms and corridors. Soon the village will have an educational institution which will be in compliance with the European standards, where the students and the academic personnel will have all the necessary resources to provide quality education. In addition, the school will be fully adapted for the students with disabilities. The rehabilitation process was inspected by the Minister of Education and Science Ms. Tamar Sanikidze.
Under the funding of the Millennium Challenge Account ’s Second Compact, there are another 30 rural school who are planned to undergo a full renovation process, and it is planned to be completed by the new academic year. For the next four years, Millennium Challenge account plans to renovate 100 schools in various regions of Georgia.