რეგისტრაცია გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესიულ პროგრამებზე
გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტში პროფესიულ პროგრამებზე სწავლის მსურველთა რეგისტრაცია მიმდინარეობს. სახელმწიფო დაფინანსებით უნივერსიტეტში 12 ავტორიზებული პროფესიული პროგრამა ხორციელდება: ბიბლიოთეკარი, სასტუმრო საქმის სპეციალისტი, ბაგა-ბაღის აღმზრდელი-პედაგოგი, ვებპროგრამისტი, სარეკლამო აგენტი, ღონისძიების მენეჯერი, პრაქტიკოსი ექთანი და სხვ.
გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტში ბოლო წლებში სრულიად განახლდა ინფრასტრუქტურა და აღიჭურვა უახლესი მატერიალურ-ტექნიკური რესურსებით. უნივერსიტეტში პროგრამებს ახორციელებენ მაღალკვალიფიცირებული პრაქტიკოსი პროფესორ-მასწავლებლები და პერსონალი. უნივერსიტეტს ასევე აქვს გაფორმებული თანამშრომლობის მემორანდუმები პრესტიჟულ დარგობრივ ორგანიზაციებთან (პოტენციურ დამსაქმებლებთან), რაც საშუალებას იძლევა სტუდენტებმა გაირონ სრულფასოვანი საწარმოო პრაქტიკა. უნივერსიტეტი სარგებლობს მაღალი ავტორიტეტითა და კავშირებით, რაც განაპირობებს პროფესიული პროგრამების კურსდამთავრებულთა დასაქმების მაღალ მაჩვენებელს.
უნივერსიტეტის ბაზაზე ფუნქციონირებს რძის საწარმო, რომელიც აღჭურვილია თანამედროვე მანქანა-დანადგარებით. საწარმო აკმაყოფილებს სურსათის უვნებლობის მოთხოვნებს და ასრულებს სასწავლო/საწარმოო პრაქტიკის ბაზის ფუნქციას როგორც პროფესიული პროგრამების სტუდენტების, ისე, გადამზადების კურსების მსმენელთათვის. საწარმოში უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულები არიან დასაქმებულნი.

Registration at Gori State Teaching University for vocational programs
The registration is currently open for the vocational study programs at Gori State Teaching University. There are presently 12 State-funded authorized vocational programs introduced at Gori State Teaching University: librarian, hospitality (Hotelier) specialist, nursery school teacher, web-developer, advertising agent, event manager, nurse practitioner, and etc.
Gori State Teaching University, throughout the past few years has been completely refurbished, and has been equipped with the latest technical resources. Moreover, the above-mentioned University vocational programs are being administered by a highly-qualified professor, practitioners and tutors. Additionally, the university has also signed numerous cooperative memoranda with the prestigious sectorial organizations (potential employers), which enables the students to undergo a sophisticated industrial training. Furthermore, Gori State Teaching University, boasts high authority in conjunction with possessing broad network, which constitutes to a high rate of employment upon graduation.
Moreover, there is a fully-functioned dairy plant, equipped with the modern machinery at the university premises. The plant meets the food safety rules and regulations and performs as an educational and vocational practice base for the students. The University graduates are employed at the dairy plant.