საქართველოს დაწყებითი განათლების პროექტი (G-PriEd) 64-ე საჯარო სკოლაში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე, USAID-ის ადმინისტრატორის მოადგილე ევროპისა და ევრაზიის საკითხებში ტომას მილია და USAID-ის მისიის დირექტორი დაგლას ბოლი თბილისის 64-ე საჯარო სკოლაში USAID-ის დაწყებითი განათლების პროექტის (G-PriEd) მიმდინარეობას გაეცნენ.
სკოლაში ვიზიტისას სტუმრები გაეცნენ პროექტის ფარგლებში მიმდინარე საგაკვეთილო პროცესს, პედაგოგებისა და მოსწავლეებისაგან მიიღეს ინფორმცია როგორ ეხმარება პროექტი დაწყებითი კლასის მოსწავლეებს მათემატიკის, ლიტერატურისა და სამეწარმეო უნარების გაძლიერების კუთხით და, რომ რესურსებით  მდიდარი, მოსწავლეზე ორიენტირებული გაკვეთილების შედეგია მოსწავლეების აქტიური ჩართულობა სასწავლო პროცესში და კრიტიკული აზროვნებისა და პრობლემის გადაჭრის უნარების შეძენა.
დაწყებითი განათლების პროექტი საქართველოს საჯარო სკოლების ათ პროცენტს მოიცავს. პროგრამა დახმარებას უწევს საქართველოს დაწყებითი განათლების სისტემას, კერძოდ,  პირველიდან მეექვსე კლასის ჩათვლით, ქართველი და ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი მოსწავლეები ეუფლებიან  კითხვას, მათემატიკას  და სამეწარმეო უნარ-ჩვევებს. რაც თავის მხრივ, ქმნის XXI  საუკუნისათვის შესაფერის  კონკურენტუნარიან სამუშაო ძალას, რომელიც მომავალში ხელს შეუწყობს ქვეყნის ეკონომიკურ განვითარებას.

The Minister of Science and Education of Georgia – Ms. Tamar Sanikidze, together with USAID Assistant Administrator of Europe and Eurasia – Mr. Thomas Melia and USAID Mission Director Douglas Ball got acquainted with the ongoing primary educational project (G-PriEd) at Pubic school №64.
During the school visit, the guests, within the scope of the ongoing project, got introduced to the teaching process, in conjunction with receiving information from students and teachers on how G-PriEd project helps to enhance their abilities in terms of mathematics, literature and entrepreneurship, as well as, how the heavy-resourced, student-oriented lessons help the development of critical thinking, problem solving and student involvement processes.
Primary Educational Project (G-PriEd), covers 10% of Georgian public schools. Furthermore, the project assists the primary educational system, in particular students from I – VI grades, Georgians and the representatives of ethnical minorities, have the opportunity to learn reading, mathematics and acquire entrepreneurial skills. Consequently, this leads to creating a competitive workforce in the 21st century, which will support the development of Georgian economy in the future.