პირველკლასელთა საყოველთაო ელექტრონული რეგისტრაცია იწყება
2016-2017 სასწავლო წლისათვის, პირველკლასელთა საყოველთაო ელექტრონული რეგისტრაცია 4 მაისს, 09:00 საათზე დაიწყება. რეგისტრაცია განხორციელდება განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის სპეციალურ ვებგვერდზე (www.registration.emis.ge) და დასრულდება 25 მაისს - 20:00 საათზე. ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებში II ეტაპზე რეგისტრირებული მოსწავლის ჩასარიცხად აუცილებელი დოკუმენტების მიღება განხორციელდება 30 მაისიდან 10 ივნისის ჩათვლით.
რეგისტრაციის სისტემაზე გადასვლა შესაძლებელი იქნება ასევე, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ვებგვერდზე განთავსებული ბმულიდან.
მოსწავლის დასარეგისტრირებელად, აუცილებელია რეგისტრაციის სისტემაში, შესაბამის ველებში მიუთითოთ ბავშვის პირადი ნომერი, სახელი, გვარი, მშობლის მონაცემები (სახელი, გვარი, პირადი ნომერი, მობილური ტელეფონის ნომერი, სურვილის შემთხვევაში ელექტრონული ფოსტა), აირჩიოთ სასურველი სკოლა და დააჭიროთ რეგისტრაციის ღილაკს. რეგისტრაციის წარმატებით განხორციელების შემთხვევაში, რეგისტრაციის უნიკალურ კოდს რეგისტრატორი მიიღებს, როგორც მოკლე ტექსტური შეტყობინების, ასევე ელექტრონული ფოსტის საშუალებით.

A universal electronic registration for the students of 1st grade commences
A universal registration for the students of 1st grade will for the 2016-2017 academic year, will start on May 4, at 09:00 AM. The registration will be fully executed on the Education Management Information System special website (www.registration.emis.ge) and will end on May 25 – 20:00. For the enrollment of stage II registered students at the general education institutions, the reception of all the necessary documents will be available from May 30, up to June 10.
The registration will also be available from the link posted on the official website of The Ministry of Education and Science of Georgia.
In order to register a student, it is necessary to register in the registration system itself; please indicate the student’s personal ID number, name, and surname as well as, their parents’ data (name, last name, personal ID number, mobile phone number, and email (optional), select the desired school and click the registration button. If the registration is successful, the registrar will receive the registration code via text message and email.
In case of not presenting the necessary documents for the enrollment I and II stage students during the specified time period, the registration is automatically canceled.