თანამშრომლობა კერძო სექტორთან
კერძო სექტორი მხარს უჭერს პროფესიული განათლების რეფორმის ახალ ეტაპს. საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ინიციატივამ, პროფესიულ განათლებაში სამუშაოზე დაფუძნებული სწავლების, მათ შორის დუალური განათლების დანერგვის შესახებ, კერძო სექტორის დიდი ინტერესი გამოიწვია.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში აქტიურად მიმდინარეობს შეხვედრები სხვადასხვა კომპანიების წარმომადგენლებთან. ამ მიმართულებით მნიშვნელოვანი შეხვედრა გაიმართა კომპანია თეგეტა-მოტორსის გენერალური დირექტორის მოადგილესთან, გიორგი მშვილდაძესთან.
თეგეტა მოტორსი მზადყოფნას გამოთქვამს, მიმდინარე წელსვე ჩაერთოს დუალური პროგრამების მომზადება-განხორციელების პროცესში (საავტომობილო ტრანსპორტის მიმართულებით). შეხვედრაზე ასევე დაიგეგმა მომდევნო წლების ძირითადი სამოქმედო ნაბიჯები, რაც ხელს შეუწყობს მაღალი ხარისხის პროფესიული განათლების მიწოდებას, შრომის ბაზრის მოთხოვნების დაკმაყოფილებას, მოსახლეობის დასაქმებისა და თვითდასაქმების შესაძლებლობების ზრდას.

Cooperation with the private sector
The private sector supports the new stage of the vocational education reform. Owing to the initiative of the Prime Minister, regarding the implementation of the work-based learning, including the introduction of dual education, caused a great deal of interest from the private sector.
Ministry of Education and Science of Georgia is actively meeting with the representatives of various companies. In this regard, an important meeting was held with the Tegeta Motors deputy director – Mr. Giorgi Mshvildadze.
Tegeta Motors expresses its willingness to engage in the implementation and execution of the dual education program (auto-transport) from the current year. The meeting also covered some major issues, which will greatly contribute to the provision of high quality education, as well as meeting the requirements of local labor market, and providing the employment opportunities.