წარმატებული მოსწავლეები ბრიტანეთის პრესტიჟულ სკოლებში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში  HMC პროექტის გამარჯვებული კანდიდატების დაჯილდოების ცერემონია გაიმართება. გამარჯვებულ კანდიდატებს საქართველოს განათლების და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა სერტიფიკატები გადასცა.
აღნიშნული პროექტი საქართველოში კომპანია „Unique Learning”-ის მხადაჭერით ხორციელდება. Unique Learning, HMC Project ერთადერთი ექსკლუზიური წარმომადგენელია საქართველოში.
HMC არის ბრიტანული სახელმწიფო საქველმოქმედო ორგანიზაცია, რომელიც 1991 წლიდან აფინანსებს ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნების წარმატებული მოსწავლეების სწავლებას გაერთიანებულ სამეფოში. პროექტი საქართველოში კომპანია „Unique Learning”-ის მხარდაჭერით მეოთხე წელია ხორციელდება. პროექტის ფარგლებში 2016 წლის კონკურსის საფუძველზე 16 გამარჯვებული კანდიდატი გამოვლინდა, რომლებიც სწავლას პრესტიჟულ ბრიტანულ სკოლებში გააგრძელებენ.

Successful students in prestigious British schools
The Ministry of Education and Science of Georgia held an award ceremony for the winner of HMC project. The winner of the projects were given certificates by the Deputy Minister of Education and Science of Georgia – Ms. Lia Gigauri.
The above-mentioned project in Georgia, was carried out with the support of “Unique Learning”. Unique Learning is the exclusive representative of the HMC Project in Georgia.
HMC is the British charity organization, which has funded the education of the various successful students from the Central and Eastern European countries in the United Kingdom since 1991. In Georgia, the company -"Unique Learning" – has been implementing this project for four years. For the 2016 competition, 16 winners have been already announced, who will continue their studies in the prestigious British schools.