სტიპენდიები სერბეთის რესპუბლიკაში 2016-2017 სასწავლო წლისათვის
სერბეთის რესპუბლიკის განათლების, მეცნიერებისა და ტექნოლოგიური განვითარების სამინისტრომ „მშვიდობა სერბიაში“ პროექტის ფარგლებში გამოყო ერთი სტიპენდია სერბეთის უნივერსიტეტების ფაკულტეტებზე ბაკალავრიატის, მაგისტრატურის და დოქტურანტურის პროგრამებზე სასწავლებლად.
დეტალური ინფორმაცია სტიპენდიის პირობების, უნივერსიტეტებისა და საგანმანათლებლო პროგრამების შესახებ, ასევე სააპლიკაციო ფორმა მოცემულია დანართის სახით.
დაინტერესებულმა პირებმა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში უნდა წარმოადგინონ:
- სააპლიკაციო ფორმა
- ავტობიოგრაფია (მისამართის, ტელეფონისა და ელ-ფოსტის მითითებით)
- ინგლისური ან ფრანგული ენის ცოდნის დამდასტურებელი დოკუმენტი
- ჯანმრთელობის ცნობა (მათ შორის ინფექციურ დაავადებებსა და აივ ინფექციაზე)
- პასპორტის ასლი
- ფოტოსურათი
ასევე:
- საბაკალავრო პროგრამებისათვის: სრული სასკოლო განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი - ატესტატი (ორიგინალი ან ნოტარიალურად დადასტურებული ასლი);
- სამაგისტრო პროგრამებისთვის: ბაკალავრის დიპლომი დანართთან ერთად (ორიგინალი ან ნოტარიალურად დადასტურებული ასლი);
- დოქტურანტურის პროგრამებისათვის: ბაკალავრისა და მაგისტრის დიპლომი დანართთან ერთად (ორიგინალი ან ნოტარიალურად დადასტურებული ასლი).
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში საბუთების წარდგენის ბოლო ვადაა 2016 წლის 25 მაისი.

The Ministry of Education, Science and Technological Development of Serbia within the scope of “Peace in Serbia” project, announced scholarships in Serbian universities for the bachelor, masters and PhD programs.
Detailed information about the conditions of the scholarship, universities and educational programs, as well as the application form please visit the appendix.
Interested persons should submit to the Ministry of Education and Science:
- Application Form
- Curriculum vitae (address, phone and e-mail reference)
- English or French language proficiency (legally verified)
- Health certificate (including tests on infectious diseases and HIV)
- Passport copy
- Photo
Also:
- For Bachelor's degree program: a full school education certificate - (original or notary certified copy);
- For Master's degree program: Bachelor's degree with appendices (original or notary certified copy);
- For PhD degree program: Bachelor's and Master's degree with appendices (original or notary certified copy).
The deadline for submission of necessary documents to The Ministry of Education and Science of Georgia is May 25, 2016.