ევროპის დღეების ფარგლებში ევროკავშირი - საქართველოს თანამშრომლობის საფოსტო მარკის პრეზენტაცია მოეწყო. მარკა ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა დავით ბაქარაძემ, საქართველო ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილემ დავით ხუციშვილმა და ევროკავშირის დელეგაციის ხელმძღვანელმა იანოშ ჰერმანმა წარადგინეს. ღონისძიებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე, დიპლომატიური კორპუსის, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მედიის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
გამომდინარე იქედან, რომ 2016 წელი ევროპული სახელმწიფოს წლად გამოცხადდა, ასევე 2016 წელს აღინიშნება საქართველოს დამოუკიდებლობის 25 წლის იუბილე, როდესაც საზოგადოებამ ერთხმად აიღო საგარეო პოლიტიკის და ქვეყნის განვითარების ევროპული გეზი - ევროკავშირისა და საქართველოს თანამშრომლობის საფოსტო მარკის გამოცემას განსაკუთრებული დატვირთვა აქვს. ის კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს საქართველოს ევროპული ინტეგრაციისა მნიშვნელობას.
ღონისძიებისი ფარგლებში „განვითარებისა და დემოკრატიის ცენტრის“ (CDD) მიერ გამოცემული წიგნის „საქართველო და ევროკავშირი განვითარებისა და რეფორმების კვალდაკვალ“ და აფხაზეთის უსინათლოთა და ყრუთა კავშირი „ჰერას“ მიერ მომზადებული აუდიო წიგნის NATO და ევროკავშირი - საქართველოს საგარეო პოლიტიკის პრიორიტეტები“ პრეზენტაციაც მოეწყო.
ღონისძება ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის მიერაა ორგანიზებული. პროექტის მხარდამჭრები არიან: მარკას ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატი, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო, საქართველოს ფოსტა, განვითარებისა და დემოკრატიის ცენტრის (CDD), თბილისის საკრებულო და ვანო სარაჯიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო კონსერვატორია.

The European Union – The presentation of the postal stamp regarding the Georgian collaboration
Within the scope of the European Days, a presentation of the “The European Union – The presentation of the postal stamp regarding the Georgian collaboration” was held. The stamp was presented by the Minister of European and Euro-Atlatic Integration of Georgia – Mr. David Bakradze, the Deputy Minister of Economy and Sustainable Development – Mr. David Khutsishvili, and the head of the EU delegation – Mr. Janos Herman. The presentation was attended by the Minister of Education and Science of Georgia – Ms. Tamar Sanikidze, the diplomatic corps, non-governmental organizations and the media representatives.
Due to the fact that the year of 2016 was announced as the European State year, and Georgia is celebrating its 25th anniversary of independence – when the society took the path of development towards the European Union and its core values, the publication of the stamp has a special importance for the cooperation between the two parties. It once again underlines the significance of the European integration in Georgia.
Within the event framework, a presentation of a book published by the Center for Development and Democracy (CDD)   - “Georgia and the European Union Development and Reform” and an audio book developed by the Blind and the Deaf Abkhaz Union - “Hera” -  “the European Union - the foreign policy priorities " wash held.
Furthermore, the event was organized by the NATO and EU Information Center. The supporters of the project are as follows: The Ministry of Economy and Sustainable Development, Georgian Post Office, Center for Democracy and Development (CDD) the City Council, V. Sarajishvili Tbilisi State Conservatory, and the Office of the State Minister of Georgia on European & Euro-Atlantic Integration.