საქართველოში სამუშაო ვიზიტით ინდონეზიის საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენლები იმყოფებიან. დელეგაციას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ გიორგი შარვაშიძემ უმასპინძლა და საქართველოს განათლების სისტემის ის სიახლეები გააცნო, რაც ამჟამად უმაღლესი განათლებისა და მეცნიერების დარგში ხორციელდება.
მინისტრის მოადგილის განცხადებით, საქართველო არის ბოლონიის პროცესის მონაწილე ქვეყანა, რაც თავის მხრივ ხელს უწყობს რომ უნივერსიტეტები შესაბამისობაში იყვნენ ევროპულ მოთხოვნებთან და დაამყარონ პარტნიორული ურთიერთობები მსოფლიოს წამყვან უნივერსიტეტებთან. გიორგი შარვაშიძემ ასევე ისაუბრა Horizon 2020 წვლილზე და განაცხადა, რომ სასიხარულოა 2 კვირის წინ ბრიუსელში ხელმოწერილი შეთანხმება, რომელიც გულისხმობს კონსორციუმის შექმნას პარტნიორებთან ერთად. მინისტრის მოადგილე ასევე შეეხო 2016 წლის სექტემბერში დაგეგმილ მეცნიერების კვირეულს, რომელიც 2016 წელს კიდევ უფრო მასშტაბური იქნება ვიდრე გასულ წელს იყო.
ინდონეზიის წარმომადგენლებმა მათი ქვეყნის საგანმანათლებლო სისტემასა და მიმდინარე პროექტებზე ისაუბრეს, ხაზი გაუსვეს მათი სახელწმიფო უნივერსიტეტების პრესტიჟულობას და აღნიშნეს, რომ ამ უნივერსიტეტებზე დიდია მოთხოვნა და შესაბამისად, ყოველწლიურად დიდია კონკურსი. სწორედ ამ უნივერსიტეტებთან მომავალი თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს მხარეებმა და გამოთქვეს სურვილი, გაღრმავდეს ორ ქვეყანას შორის კავშირები გამოცდილების გაზიარების, საერთო პროგრამების და გაცვლითი პროგრამების განხორციელების კუთხით.

Meeting with the Indonesian delegation
The representatives of Indonesian educatinonal field are in Georgia on a business meeting.  Indonesia in educational circles. The Indonesian delegation was hosted by the Deputy Minister of Education and Science – Mr. George Sharvashidze and introduced the noveltvies in the Georgian educational system, as well as the current projects that are being implemented in the fields of higher education and science development.
In his speech, the Deputy Minister mentioned, that Georgia is a country participating in the Bologna process, which contributes to the universities being in compliance with the EU requirements and enables Georgian universitites to establish partnerships with the world's leading universities. Mr. George Sharvashidze, also spoke about the “Horizon 2020” project and emphasidzed the fruitfullness of the meeting which happened in Brussels 2 weeks ago, where the agreement was signed, implying the creation of the consortium with the partners. Additionally, the Deputy Minister also spoe about the upcoming Science week 2016.
The indonesian Delegation spoke about the educatinal system, and the ongoing projects in Indonesia, in conjunction with putting emphasis on the reputation of their State universities. They noted, that the universities in Indonedia is in great demand, therefore the competition increases on early basis.
ndonesia's representatives in their country's educational system and the ongoing projects, with emphasis on the prestige of the State universities, and noted that this university is greater than demand, and therefore, greater competition every year. A great deal of desire was expressed by both parties, to deepen the relationship between these to countries, in order to share experience, create corresponding exchange programs, implement joint programs and create a memo of cooperation between Indonesian state universities.