პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების განმახორციელებელი დაწესებულებების საყურადღებოდ!
პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების განმახორციელებელმა დაწესებულებებმა, რომლებსაც სურვილი აქვთ ჩაერთონ ,,სამუშაოს მაძიებელთა პროფესიული მომზადება-გადამზადებისა და კვალიფიკაციის ამაღლების სახელმწიფო პროგრამაში“, მიმდინარე წლის 30 ივნისის ჩათვლით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში უნდა წარმოადგინონ მოკლევადიანი მომზადება-გადამზადების პროგრამები.
მოკლევადიანი პროფესიული მომზადება-გადამზადების პროგრამები სხვა მნიშვნელოვან კომპონენტებთან ერთად, სავალდებულოდ უნდა მოიცავდეს ინფორმაციას პროგრამის ხანგრძლივობის (დღეებსა და ასტრონომიულ საათებში), პროგრამის ღირებულების (ერთ მოსარგებლეზე გათვლილი ღირებულება, ჯგუფში მოსარგებლეთა როგორც მინიმალური, ასევე მაქსიმალური რაოდენობის გათვალისწინებით), ასევე პრაქტიკული და თეორიული სწავლების თანაფარდობის შესახებ.
სამუშაოს მაძიებელთა პროფესიული მომზადება-გადამზადებისა და კვალიფიკაციის ამაღლების სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში მომსახურების მიწოდების პირობებისა და პროცედურების შესახებ ინფორმაცია გთხოვთ, იხილოთ თანდართულ დოკუმენტში - "საქართველოს მთავრობის 2016 წლის 2 ივნისის №238 დადგენილება ,,სამუშაოს მაძიებელთა მომზადება-გადამზადებისა და კვალიფიკაციის ამაღლების სახელმწიფო პროგრამის დამტკიცების შესახებ".

Information regarding the vocational institutions – implementation of vocational programs!
Within the framework of the job seeking, vocational training, and qualification enhancement state program, the Ministry of Education and Science of Georgia announces implementation of the short-term training programs, in conjunction with starting an application process.
Vocational education institutions, which wish to engage in “job seeking, vocational training, and qualification enhancement state program” should present their short-term training programs to the Ministry of Education and Science of Georgia by June 30, 2016.
Short-term training and educational programs should be developed based on the professions approved by the  Minister of Labour, Health and Social Affairs. (see. Appendix).
Short-term vocational training programs besides other imprant information, is bound to include information on the program duration (days and astronomical hours), program cost (a value calculated on one user, taking into consideration the minimum and maximum amount of users in a single group), as well as the ratio between the practical and theoretical studies.
For the additional information regarding the job seeking, vocational training, and qualification enhancement state program, or the information about the procedures or the service delibry, please find attached the document – “the State Decree №238 of June 2, 2016 about the adoption of the job seeking, vocational training, and qualification enhancement state program).