შეხვედრა განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში
უმაღლესი განათლებისა და მეცნიერების სამომავლო პლატფორმის შემუშავების მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში საორგანიზაციო შეხვედრა შედგა, რომელშიც სხვადასხვა უნივერსიტეტის 60-მდე სტუდენტი მონაწილეობდა.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ გიორგი შარვაშიძემ შეხვედრის მონაწილეებთან ისეთ საკითხებზე იმსჯელა, როგორიცაა გარე რეფერირება, ავტონომია, აკადემიური თავისუფლება და ა.შ. ყველა იმ პრობლემაზე, რომელიც უმაღლეს განათლებას უკავშირდება.
მინისტრის მოადგილის განცხადებით, სამინისტრო ასრულებს დაპირებას. კერძოდ, შეიქმნა პლატფორმა, რომელიც ღიაა ნებისმიერი დაინტერესებულისთვის, მონაწილეობა მიიღოს უმაღლესი განათლების სფეროში მიმდინარე პროცესებში, იქნება განათლების რეფორმა,  ხარისხის გაუმჯობესება,  პროცესებში სტუდენტთა მონაწილეობის გაზრდა, სტუდენტური ცხოვრების მოწესრიგება და სხვა. მისივე თქმით, სამინისტრო არ აპირებს, გააგრძელოს პრაქტიკა, რომელიც კვლავ დაუსრულებელი მოლაპარაკებების რეჟიმში წარიმართება, რადგან სასწრაფოდ გადასაწყვეტია კონკრეტული ამოცანები. შესაბამისად, მომდევნო შეხვედრა მთავრობის მიერ აშენებულ ახალ საერთო საცხოვრებელში გაიმართება, სადაც განათლების ხარისხის გაუმჯობესებაზე იმსჯელებენ.
შარვაშიძის თქმით, მნიშვნელოვანია, რომ მთავრობის მხრიდან არსებობს ოთხპუნქტიანი გეგმა, რომლშიც  ერთ-ერთი ცენტრალური ადგილი განათლებას უკავია. ეს კი მიუთითებს იმაზე, რომ არათუ პოლიტიკური ნება, არსებობს მზაობა, რადიკალური, სწრაფი, გადამწყვეტი ნაბიჯები გადაიდგას უმაღლესი განათლების სისტემის გასაუმჯობესებლად.
„სტუდენტები აკადემიური თავისუფლებისთვის“ წარმომადგენლის თორნიკე ჩივაძის თქმით, მინისტრის მოადგილესთან უკვე ჩამოყალიბდნენ მომდევნო შეხვედრაზე, სადაც საერთაშორისო სტანდარტებზე იმსჯელებენ. შეხვედრას „აუდიტორია 115“-ის წევრებიც ესწრებოდნენ თუმცა, მათ შეხვედრა დატოვეს.

Meeting at The Ministry of Education and Science of Georgia
In order to create a future platform of higher education and science, the Ministry of Education and Science of Georgia hosted an organizational meeting. Up to 60 students of different universities attended the meeting.
The deputy Minister of Education and Science of Georgia discussed the topics such as autonomy, academic freedom and other problems related to the higher education. According to the Vice Minister, Ministry keeps fulfilling promises. More specifically, special platform has been created. Platform will be open to everyone willing to participate in the processes related to the higher education, such as educational reform, quality improvement, increasing participation of the students into different processes, regulating student life and so on… According to him, the Ministry is not going to keep the regime of never-finished negotiations, because specific issues have to be solved quickly.  Therefore the next meeting will take place in the new dormitory built by the government. Meeting will discuss educational quality improvement.
According to Sharvashidze, it is important that the government has 4 paragraph plan where one of the main parts is taken by the education. This points on the fact that not only the political will but also the readiness of taking radical, fast and crucial steps in direction of improving educational system, exists.
Tornike Chivadze, representing the “Students for the Academic Liberty” says that they have already agreed on the next meeting with the Vice Minister and the next meeting will discuss international standards. Also the members of “Auditorium 115” had been attending the meeting, however they soon left.