პედაგოგებმა მინისტრისაგან მხარდაჭერის პირობა მიიღეს
საქართველოს პედაგოგთა და მეცნიერთა თავისუფალი პროფკავშირის ინიციატივით, სწავლა/სწავლების აქტუალურ საკითხებზე საჯარო სკოლების საბუნებისმეტყველო (ფიზიკა, ქიმია, ბიოლოგია) და ინფორმაციული–საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების (ისტ) მასწავლებელთა კონფერენცია გაიმართა. კონფერენციას 700–ზე მეტი პედაგოგი ესწრებოდა საქართველოს ყველა რეგიონიდან.
კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ მიიღო. მინისტრი თავის ვრცელ სიტყვაში ზოგად განათლებაში არსებულ ყველა მნიშვნელოვან თემას შეეხო, ისაუბრა სისტემაში არსებული პრობლემების მოგვარების მისეულ ხედვაზე. შემდეგ შეხვედრა დიალოგის ფორმატში წარიმართა, ბოლოს მინისტრმა პედაგოგთა მოსაზრებებიც მოისმინა და მათ შეკითხვებს უპასუხა.
კონფერენციის ფარგლებში მსჯელობა გაიმართა შეხვედრაში მონაწილე განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმების დეპარტამენტის საგნობრივ ექსპერტებთანაც.

Teachers Received a Promise of Support from the Minister
By the initiative of the Free Union of Georgian Teachers and Scientists, conference of the teachers of Life Sciences (physics, chemistry, biology) and an Information and Communication Technologies at public schools, was held today.
Also the Minister of Education and Science of Georgia, Aleksandre Jejelava participated in the working process of the conference. In his vast speech, Minister touched all of the important issues related with the general education and talked about his points of views in regard with solving the problems. Next meeting will happen in the dialogue format.
In the end minister also listened the ideas of the teachers and answered their questions.
Conference also hosted a discussion with the experts of the Ministry of Education and Science National Curriculum Department.