პლატფორმის მეორე შეხვედრა გაიმართა
როგორც ცნობილია, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ინიციატივით, შეიქმნა პლატფორმა, რომელიც ღიაა ნებისმიერი დაინტერესებულისთვის, მონაწილეობა მიიღოს უმაღლესი განათლების სფეროში მიმდინარე პროცესებში, იქნება განათლების რეფორმა, ხარისხის გაუმჯობესება, პროცესებში სტუდენტთა მონაწილეობის გაზრდა, სტუდენტური ცხოვრების მოწესრიგება და სხვა. პლატფორმის მეორე შეხვედრა მთავრობის მიერ აშენებულ ახალ სტუდენტურ საცხოვრებელში გაიმართა.
შეხვედრაზე, რომელსაც სხვადასხვა უმაღლესი სასწავლო დაწესებულების სტუდენტები ესწრებოდნენ, ბევრ საინტერესო თემაზე იმსჯელეს, მათ შორის აკადემიური თავისუფლების, უნივერსტეტების ავტონომიის, გარე რეფერირების, სტუდენტური ცხოვრების მოწყობასა და სხვა ისეთ თემებზე, რაც განათლების ხარისხის გაუმჯობესებას და სწავლის ხელმისაწვდომობას ემსახურება.
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ გიორგი შარვაშიძემ შეხვედრაზე ასევე აღნიშნა, რომ საქართველოში ძალიან მალე ჩამოვა დიდი ჯგუფი მაღალი დონის უცხოელი ექსპერტებისა, რომლებიც ქართულ მხარესთან ერთად ჩაერთვებიან ამ საქმიანობაში და გაგვიზიარებენ ევროპულ გამოცდილებას. რაც შეეხება პლატფორმას, იგი გადავა სხვადასხვა ფორმატით მუშაობის რეჟიმში და იქნება მუდმივმოქმედი.

The Second Meeting of the Platform has been Held
By the initiative of the Ministry of Education and Science, platform which is open for everyone willing to participate in the processes related to the higher educational reform, quality enhancement, improving student life and so on…has been created. Second meeting of the platform happened today at the new dormitory built up by the government.
Students from various educational institutions attended the meeting were many interesting issues, such as academic freedom, autonomy of the university, creating better student life and others were discussed.
The deputy minister, Giorgi Sharvashidze also mentioned that the new team of high level experts will soon visit Georgia. Experts will work closely with the Georgian side and will get involved in an above mentioned activity; they will as well share the European experience. Platform will keep working on a continuing basis in a format of different regime.