სეულის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (Seoul National University) მსურველებს სთავაზობს საერთაშორისო ენერგეტიკული პოლიტიკის სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებს.
აღნიშნულ პროგრამებში სწავლის საფასურს სრულად ფარავს მიმწვევი მხარე. პროგრამა ითვალისწინებს ყოველთვიურ სტიპენდიას, კორეაში ჩასვლის ავიაბილეთსა და სტუდენტთა უფასო სამედიცინო დაზღვევას.
განაცხადების მიღება 2016 წლის 1 აგვისტოდან 8 სექტემბერის ჩათვლით იქნება შესაძლებელი. ელექტრონული განაცხადის წარდგენის ვადა 31 აგვისტოს იწურება, ხოლო დოკუმენტების დედნები უნივერსიტეტს ფოსტის საშუალებით უნდა მიეწოდოს არაუგვიანეს 8 სექტემბრისა.
სასწავლო პროგრამის შესახებ დეტალური ინფორმაცია განთავსებულია სეულის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ვებგვერდზე: http://itemep.snu.ac.kr/front/admissions/guidLine.snu

Seoul State University (Seoul National University) offers the international masters and PhD programs in international energy policy studies.
The tuition fees for the above-mentioned programs are fully covered by the inviting party. The program provides a monthly allowance, in conjunction with the flight tickets to South Korea and a student medical insurance.
The deadline for the application is starting from the August 1 to September 8, 2016. The electronic application submission deadline expires on August 31, while the original documentation shall be submitted no later than September 8.