მინისტრის ვიზიტი ჩოხატაურში
ალექსანდრე ჯეჯელავა გურიის რეგიონში, ლანჩხუთში გამართული შეხვედრის შემდეგ, ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის პედაგოგებს, სკოლის დირექტორებსა და საგანმანათლებლო რესურსცენტრების ხელმძღვანელებს შეხვდა. საუბარი შეეხო მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების სქემას, ეროვნულ სასწავლო გეგმას, მასწავლებელთა სასერთიფიკატო გამოცდებს, სახელმძღვანელოების გრიფირებას და სკოლებისთვის მნიშვნელოვან სხვა საკითხებს.
რაც შეეხება ეროვნულ სასწავლო გეგმას, მინისტრის განცხადებით, მასწავლებლების მონაწილეობით იგი გადაიხედება, დაიხვეწება და მეტად მოქნილი გახდება.
განათლების მინისტრმა გურიის რეგიონში ვიზიტის ფარგლებში, სოფელ ნაბეღლავის საჯარო სკოლაც მოინახულა, სადაც რამდენიმე ეტაპად სარეაბილიტაციო სამუშოები განხორციელდა.

Minister visited Chokhatauri Municipality
Aleksandre Jejelava, after conducting meetings in Guria region, head to Chokhatauri municipality, where he met with the teachers, school principals and the heads of educational resource. Discussions focused the professional development of the educational personnel, and the national curriculum, teacher certification exams, and other important issues.
As for the national curriculum, the Minister said that with the participation of teachers, the national curriculum will be reviewed, and improved in number of ways.
Within the scope of his business meetings, the Minister also visited Nabeghlavi public schools and inspected some of the renovation works.