ალექსანდრე ჯეჯელავა საჩხერელ პედაგოგებთან
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ დასავლეთ საქართველოში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, ბოლო შეხვედრა საჩხერელ პედაგოგებთან გამართა, სადაც ასევე ისაუბრა სისტემის განვითარების მიმართულებებსა და მოსალოდნელ სიახლეებზე.
"ვაპირებ თქვენთან მეგობრობას, მნიშვნელოვანია მე მესმოდეს რა გაწუხებთ  და რა ცვლილებები გსურთ" - ამ სიტყვებით მიმართა მინისტრმა საჩხერელ პედაგოგებს. ალექსანდრე ჯეჯელავამ ასევე აღნიშნა, რომ მისთვის პრიორიტეტი სწორედ მოსწავლეები და მათი პედაგოგებია და რომ, იგი მზადაა ყველა რესურსი და მთავრობის მხარდაჭერა მათკენ მიმართოს.
შეხვედრები რეგიონებისა და რაიონების დონეზე კვლავ გაგრძელდება. მინისტრს დაგეგმილი აქვს ყველა რეგიონში ჩავიდეს, პედაგოგებს თავისი ხედვა გააცნოს  და მოუსმინოს მათ.

Aleksandre Jejelava met with the teachers in Sachkhere
During his business trip to Western Georgia, the Minister of Education and Science – Mr. Aleksandre Jejelava held a meeting with the local teachers in Sachkhere, where he spoke about the current developments in the educational system and possible directions for updates.
“I want to be your friend, to hear what changes you want to implement and what problems you are facing – was the words of the Minister to the Sachkhere teachers. The Minister also said that his main priority is the children and their teachers, and his is ready to apply any possible resource from the government, in order to support them.
Meetings will continue in various regions of Georgia. It is in the Minister’s agenda to visit all the regions, and introduce his vision to the teachers, in conjunction with listening to their problems and issues.