სხვადასხვა კონკურსში გამარჯვებულები დაჯილდოვდნენ
ევროპის კვირეულის ფარგლებში, ვიდეო სიუჟეტების კონკურსი „ნაბიჯი ევროპისკენ“. კონკურსის მიზანი იყო მოზარდებს გაეაზრებინათ ევროპული  ინტეგრაციის მნიშვნელობა ქართულ თანამედროვე სივრცეში; გაეანალიზებინათ საქართველოს ევროპასთან ინტეგრაციის როლი ჩვენი ქვეყნის დემოკრატიული განვითარებისა და თანამედროვე სამოქალაქო საზოგადოების ჩამოყალიბების პროცესში; გამოეხატათ საკუთარი ხედვა და დამოკიდებულება ევროპული ფასეულობებისადმი. კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეეძლოთ საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლის საბაზო-საშუალო საფეხურის მოსწავლეებს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში შექმნილმა კომისიამ 25 ვიდეო სიუჟეტი განიხილა, რომელთაგან  8 საუკეთესო ვიდეორგოლი შეირჩა.
საკონკურსო პირობების მიხედვით I, II, III ადგილებზე გასული რგოლების ავტორი/ავტორთა ჯგუფი დაჯილდოვდნენ კომპიუტერული ტექნიკისა და აქსესუარების სასაჩუქრე ბარათებით. დანარჩენი 5 ვიდეორგოლის ავტორს/ავტორებს (სულ 9 მოსწავლე) გადაეცათ წამახალისებელი სიგელები.
ამავე დღეს დაჯილდოვდნენ სლოგანების, სასკოლო წარმოდგენების/ფლეშმობებისა  და კონცეფციების კონკურსის „ნაბიჯი თანადგომისკენ“ გამარჯვებულები. კონკურსის მიზანი იყო მოსწავლეებს გამოეხატათ თავიანთი დამოკიდებულება ძალადობის ნებისმიერი ტიპის მიმართ; დაფიქრებულიყვნენ იმ ადამიანებზე, რომელთა უფლებები შეზღუდული იყო ან დღესაც იზღუდება. ადამიანებზე, რომელთაც უწევთ დამცირების, ტკივილის, ძალადობისა და შეურაცხყოფის ატანა, ვინაიდან არ აქვთ თანატოლების, ახლობლების, საზოგადოების მხარდაჭერა და სხვ.
კონკურსის ფარგლებში შემოვიდა 40 ესე, 12 ფლეშმობი და 20 კონცეფცია, მათგან სამინისტროში შექმნილმა კომისიამ გამოავლინა გამარჯვებულები.  I, II, III ადგილებზე გასული სკოლები და მოსწავლეები ასევე დაჯილდოვდნენ კომპიუტერული ტექნიკის მაღაზიის ვაუჩერით და დიპლომებით.

The winners of various competitions were awarded with prizes
Within the scope of the European week, a video stories competition - " a Step towards Europe" was held.  The competition’s main aim was to promote the importance of Georgia’s integration into the European space; to analyze the role of the European integration for Georgia’s democratic development, thus shaping a democratic civil society; and to express their views and general attitude towards the European values. The competition was open to both public and private school students, primarily for the basic and secondary grades.
The special commission designed by the Ministry of Education and Science of Georgia, examined a total of 25 video stories, out of which eight were selected for the nomination.
According to the conditions of the competition, the winners of I, II and III places would be given computer hardware and accessories giftcards, whereas the rest of the winners (five of them) would be given certificates.
Additionally, at the same day, the winners of the “Step towards support” competition were announced, for creating slogans, school performances / flash mobs and etc. The major goal of the contest was to make the students express their attitude towards the violence of any kind; to contemplate about the people whose rights have been limited or has totally been abolished.
Throughout the competition, there were 40 essays received, 12 flash mobs performed, and 20 concepts designed. Consequently, the commission created by the Ministry of Education and Science revelead the winners of the I, II and III places. The winners were awarded with special diplomas and computer store vouchers.