სტუდენტთა ოლიმპიადის გამარჯვებულები დაჯილდოვდნენ
განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის საზოგადოებრივ კოლეჯში პროფესიულ სტუდენტთა ოლიმპიადა სამ პროფესიულ პროგრამაზე გაიმართა:
• ვებ პროგრამირება;
• კომპიუტერული ქსელების ადმინისტრირება;
• სამგანზომილებიანი გრაფიკა 3D MAX.
სულ 10 გამარჯვებული სტუდენტი  გამოვლინდა, მათგან 3 ვებ პროგრამირების, 3 სამგანზომილებიანი გრაფიკა 3D MAX-ის და 4 კომპიუტერული ქსელების ადმინისტრირების მიმართულებით. გამარჯვებული სტუდენტები განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის უფროსმა ლაშა ვერულავამ, უფროსის მოადგილემ მამუკა ჯანჯალიამ და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების საინისტროს პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტის უფროსმა ირინა წეროძემ დააჯილდოვეს. ოლიმპიადის ჩატარების მიზანი იყო მართვის სისტემის სასწავლო პროცესის სტიმულირება, ობიექტური და გამჭვირვალე შეფასების სისტემის გამოყენებით ნიჭიერი პროფესიული სტუდენტის გამოვლენა და წახალისება.
2016 წლის ოლიმპიადაში გამარჯვებულები და საპრიზო ადგილზე გასულები დაჯილდოვდნენ კომპიუტერული ტექნიკის და აქსესუარების სასაჩუქრე ვაუჩერებით და სამახსოვრო სიგელებით.

The winners of Student Olympiad were awarded
Education Management Information System Community College performed an Olympiad for the vocational students in the the following vocational programs:
• Web programming;
• Computer network administration;
• 3D graphics 3D-MAX.
A total of 10 winners were identified in the Olympiad. Out of which, three students were from the web programming program, three from the 3D-MAX graphics, whereas the remaining four students studied Computer Network Administration. Winners of the Olympiad were awarded with the head of the Education Management Information System Community College – Mr. Lasha Verulava, the deputy head – Mr. Mamuka Janajalia, and the head of the Vocational Education Development department at the Ministry of Education and Science – Ms. Irine Tserodze. The Olympiad aimed at stimulating learning process in the management system, as well as the student encouragement.
The winners of the 2016 Olympiad were awarded with the special certificates and computer accessories gift vouchers.