ბაკალავრიატის კურსდამთავრებულთა გამოშვების ღონისძიება გაიმართა
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ბაკალავრიატის 2016 წლის კურსდამთავრებულთა გამოშვების საზეიმო ღონისძიება გაიმართა. ცერემონიას თსუ რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, პროფესორი დარეჯან თვალთვაძე, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე გიორგი შარვაშიძე, ფინანსთა მინისტრი, თსუ პროფესორი ნოდარ ხადური, თბილისის მერი, თსუ პროფესორი დავით ნარმანია, აკადემიური საბჭოს წევრები, ფაკულტეტების დეკანები, აკადემიური წრეების წარმომადგენლები და მოწვეული სტუმრები დაესწრებიან.
თსუ ბაკალავრიატი 2016 წელს 3000-მდე სტუდენტმა დაამთავრა. თსუ-ს 7 ფაკულტეტზე 200-ზე მეტი სასწავლო პროგრამა მოქმედებს და 20 ათასზე მეტი სტუდენტი სწავლობს. ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი 2016-2017 სასწავლო წელს 3300-ზე მეტი პირველკურსელს მიიღებს.

Bachelor’s graduation ceremony at TSU
A graduation ceremony was held at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. The ceremony was attended by the acting Rector – Dr. Darejan Tvaltvadze, the deputy Minister of Education and Science – Mr. George Sharvashidze, TSU professor and the Minister of Finances – Mr. Nodar Khaduri, Tbilisi Mayor and a TSU professor – Mr. David Narmania, as well as members of the council, faculty deans, academic personnel and invited guests.
There were 3,000 students who graduates with a Bachelor’s degree from Tbilisi State University. There are more than 200 educational programs operating on seven faculties, and serves to almost 20,000 students. In 2016-2017 academic year, TSU is expecting more than 3,300 students for their first year of studies.