ონ-ლაინ რეჟიმში კონკურსი ,,The Best Linguist” გაიმართა
ქუთაისის №17 საჯარო სკოლაში საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენებით ინგლისურ ენაში კონკურსის - ,,The Best Linguist”  მეორე ტური ჩატარდა და მის მიმდინარეობას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ქალბატონი ირინე ქურდაძე აკვირდებოდა.
კონკურსი განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს  («ირმის ნახტომი”), ქუთაისის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის, ქუთაისის ა.წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ინგლისური ენის დეპარტამენტის, ამერიკის შეერთებული შტატებისა და დიდი ბრიტანეთის საელჩოების მხარდაჭერით იმართება. მასში საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლების მე-6, მე-7, მე-8 და მე-9 კლასის მოსწავლეები მონაწილეობენ.
კონკურსი III-ტურიანია და მისი მიზანია მოსწავლეთა შორის ინგლისური ენის ცოდნისა და საინფორმაციო ტექნოლოგიების უნარ-ჩვევების გამოყენების  ხარისხის დადგენა და საუკეთესო ,,ლინგვისტის” გამოვლენა.
კონკურსის მოთხოვნებია: ინგლისური ენის ცოდნა ეროვნული სასწავლო გეგმის შესაბამისად (კლასების მიხედვით), კომპიუტერული უნარ-ჩვევების ფლობა, ტექსტის აკრება ონ-ლაინ რეჟიმში, პირადი ელ-ფოსტის არსებობა, ვებ-გვერდზე რეგისტრაცია www.moazrovne.17school.ge.
2010 წლის 1 მარტს დასრულდა კონკურსის I ეტაპი. რომელშიც  საქართველოს სხვადასხვა რეგიონების (თბილისი, რუსთავი, გორი, ქუთაისი, ქარელი, ზესტაფონი, საჩხერე, ბათუმი, სამტრედია, ქობულეთი, ფოთი, ზუგდიდი, ტყიბული) 280-მა მოსწავლემ მიიღო მონაწილეობა.
22 მარტს ქუთაისში №17 საჯარო სკოლაში   II ონლაინ ტური გაიმართა, მასში მონაწილეობა  I ტურში გამარჯვებულმა 213 მოსწავლემ მიიღო, მათ დავალება ი.ს.ტ. ტექნოლოგიების გამოყენებით საკანცელარიო რესურსების გარეშე შეასრულეს.
კონკურსის III დასკვნითი ტური აპრილში გაიმართება და მასში ყველა ის მოსწავლე მიიღებს მონაწილეობას ვინც წარმატებით გაივლის მეორე ტურს. გამარჯვებული მოსწავლეები კომპიუტერული ტექნიკით დაჯილდოვდებიან.

A Competition The Best Linguist Was Held Online
The second round of the competition The Best Linguist in English was carried out at Kutaisi public school №17. The participants used the communicational technologies in the competition. The Deputy Minister of Education and Science, Ms. Irine Kurdadze observed the second round.
The competition is being held by the support of the Ministry of Education and Science, Educational and Scientific Infrastructure Development Agency (Deer Leap), Kutaisi Educational Resource Center, the Department of English Language of Tsereteli State University as well as the embassies of the United States and UK to Georgia. 6th, 7th, 8th and 9th graders of Georgian public and private schools participate in it.
The competition is being held in three rounds. The goal of this project is to develop the quality of knowledge and usage of English language, general abilities in comunicational technologies bewteen the schoolchildren and  identify the best linguist.
Schoolchildren shall meet following requirements: Knowledge of the English language according to the standards of National Curriculum, computer skills, online typing,  to have a private e-mail and apply on the web-site: www.moazrovne.17school.ge.
The first round was finished on March 1, 2010.  280 schoolchildren from different regions of Georgia (Tbilisi, Rustavi, Gori, Kutaisi, Kareli, Zestaponi, Sachkhere, Batumi, Samtredia, Kobuleti, Poti, Zugdidi, Tkibuli) took participation in it.
The second round was held at Kutaisi public school №17, on March 22. 213 winners of the first round participated in it. They implemented the task without office equipments, using only IT technologies.
The third round will be carried out on April. All schoolchildren, who will pass the second round, will take participation in the third round. The winners will be awarded with computers.