თბილისში საზღვარგარეთ საქართველოს დიპლომატიური წარმომადგენლობების ხელმძღვანელების ყოველწლიური შეხვედრა -“ამბასადორიალი 2016” გაიხსნა. ამბასადორიალის ფარგლებში, საზღვარგარეთ საქართველოს დიპლომატიური წარმომადგენლები გაწეულ საქმიანობას შეაფასებენ და მომავალი წლის სამუშაო გეგმებს დასახავენ.
ღონისძიება მისასალმებელი სიტყვით გახსნეს საქართველოს პრეზიდენტმა გიორგი მარგველაშვილმა, პრემიერ-მინისტრმა გიორგი კვირიკაშვილმა და საგარეო საქმეთა მინისტრმა მიხეილ ჯანელიძემ.
ამბასადორიალის გახსნის ცერემონიას ასევე დაესწრნენ აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ხელისუფლების წარმომადგენლები, საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური კორპუსი, საზღვარგარეთ საქართველოს დიპლომატიური მისიის ხელმძღვანელები და საგანგებო დავალებათა ელჩები.

The annual meeting of heads of foreign diplomatic missions - "Ambassadorial 2016" was opened. Within the context of the Ambassadorial 2016, the activity of the Georgian diplomatic representatives was evaluated and future plans were outlined.
The event was opened by the President of Georgia – Mr. Giorgi Margvelashvili, the Prime Minister – Mr. Giorgi Kvirikashvili and the Minister of Foreign Affairs – Mr. Michael Janelidze.
The opening ceremony was also attended by the representatives of the executive and legislative branches of the ambassadorial, various diplomatic corps accredited in Georgia, the Georgian diplomatic mission heads and ambassadors.